Samalla salilla

treenailija

Katseemme kohtaavat, alkaa hymyilyttää ja käännyn nopeasti pois. Siinä olet, ihan lähellä ja haluaisin sanoa sinulle jotakin, mitä tahansa... Pyytää kahville. Katsot toisaalle ja minä vilkaisen sinuun salaa. Mietin mahdatko muistaa minua kuukausien takaa kun juttelimme hetken ja siinä tilanteessa jouduin torjumaan sinut tökerösti. En muista edes nimeäsi. Huomaatko, että kadun vaikka toiminkin silloin oikein. Sinussa on jotakin vastustamatonta... Olen iloinen että tapaamme vielä uudestaan. :)

3

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Treenari (m)

      Noilla tunnisteilla et varmaan löydä ketään, mutta mitäpä jos seuraavalla kerralla menisit hänelle juttelemaan, niin kenties se kutsu kahville tulisi sitä kautta? :)

      Tsemppiä treeneihin. ;)

      • e6k7utiui.

        Ei tällä palstalla mitään etsitäkään... O.o
        Täällä keskustellaan ihastumisesta.


      • ap treenailija (n)

        Olisihan se aika häviävän pieni mahdollisuus että juuri hän sattuisi tällä foorumilla käväisemään ja lukemaan kirjoitukseni - enkä odota että niin edes käy.

        On mukavaa haaveilla anonyymisti, samalla kun tietenkin odotan sitä sopivaa tilaisuutta jolloin pääsisin hänelle juttelemaan... Tai mikä vielä parempaa, uusi aloite tulisikin häneltä... tietäisin heti, että seurani on yhä tervetullut. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      134
      1552
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      50
      1477
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      68
      1103
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      92
      1004
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      108
      950
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      844
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      85
      800
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      733
    9. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      695
    10. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      676
    Aihe