Kävin tuossa joskus sellaisella nettisivulla, missä oli myytäviä vinttikoiria, sekä rescue koiria, että muuten vaan vanhempia kodinvaihtajia jne, mutta vain vinttikoiria. Nyt en enää osaa millään löytää ko. sivua, ja vinttikoira olisi kovasti hakusessa, kuitenkin haluan löytää sen oikean, niillä sivuilla niitä oli hyvin.
Saako kukaan tästä kiinni, että mikä oli se sivu? Jos, niin laittakaa kiltisti linkkiä jooko !
Rescue
3
346
Vastaukset
- etsivä löytää
Yleensä rescue sivut löytyvät rotukohtaisesti hakemalla . Muita sivuja on : rekku rescue,apula jne. Lisäksi kannattaa selata löytöeläinkotien sivuja sieltä löytyy koiria jotka ovat kotia vailla. Voithan laittaa esim. Apulaan ilmoituksen että tarjoat kodin koiralle.
- magyar agár
Oletko tutustunut tähän: Szent Ferenc Állatotthon.
Valitettavasti en osaa linkittää. Se on unkarilainen vinttikoira-rescue yhdistys, Budapestin lähellä. - Ans kattoo
Espanjan kodittomat koirat tuovat myös galgoja Suomeen.
Koiria ei siis osteta, ne eivät ole kauppatavaraa. Niistä maksettava maksu koostuu rokotuksista, vasta-ainetesteistä, steriloinnista/kastroinnista, lentokuluista.
On hyvä huomioida, että jokainen espanjasta tuotu koira on todellakin kastroitu/steriloitu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635415Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471022