varmuuskopiointi??

Minulla on pari 2TB ulkoista USB levyä. Haluan tehdä niin, että jos laitan ekaan jotain, se menee saman tien toiseenkin. Jos poistan ekasta jotain, se poistuu toisestakin.

Miten onnistuu? Tämän pitäisi tapahtua huomaamatta taustalla alkusäätämisten jälkeen.
870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

rsync

Äänestä
  • Mikäs noista wikissä olleista windows gui jutuista on paras ILMAINEN?

    Äänestä

  • Toimiiko raid usb kiintolevyillä?

    Äänestä

  • ???????????? kirjoitti:

    Toimiiko raid usb kiintolevyillä?

    :DDDD
    Joo, tosiaan.

    Äänestä

  • Painu muualle. Linuxi pellet pysyy ihan linux alueella. Linuxia eivät aloittelijat käytä...

    Äänestä

Wintööspelle painu muualle, tämä on apua aloittelijoille palsta.
Wintööspelleille on omat palstat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paapelin Horni kirjoitti:

Minulla on pari 2TB ulkoista USB levyä. Haluan tehdä niin, että jos laitan ekaan jotain, se menee saman tien toiseenkin. Jos poistan ekasta jotain, se poistuu toisestakin.

Miten onnistuu? Tämän pitäisi tapahtua huomaamatta taustalla alkusäätämisten jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu