Liiallinen mustasukkaisuus

hemmu90

Olisikohan neuvoja miten päästä liiallisesta mustasukkaisuudesta eroon.
Tulen mustasukkaiseksi jos esim teeveessä on jokin kaunis nainen tai jollain musiikkivideolla. Kaupungilla ollessa vertaan itseäni muihin naisiin ja mietin tuijottaakohan mieheni tuota naista. Pornon katsomista en hyväksy alkuunkaan. Mieheni pitää autoista. Hän on tilannut GTI yms lehtiä ja siinä on kans kauniita naisia joille olen mustasukkainen. Haukun itseäni, peilaan joka päivä ja toivon olevani nätimpi. Tiedän olevani liiiiiiiiian mustasukkainen. Meillä on ollut paljon riitoja tästä aiheesta. Saatan jopa tutkia sivuhistoriat ja kännykän salaa. Haluan päästä eroon tästä. Tulen hulluksi. Teini iässä olin ihan erilainen. Hyväksyin pornot yms yms. Mutta minua on petetty monta monta monta kertaa niin olen ruennut ajattelemaan että en ole tarpeeksi kaunis tai laiha.

6

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hemmu90

      Mieheni on myös jäänyt kiinni tekstailusta toisen naisen kanssa kolme kertaa. Siitä on melkein vuosi. Tämä asia tulee mieleeni ja tuska saa vallan. Ollaan puhuttu asiasta ja mies lupaa ettei enää tee niin. Uskoakko?

    • Olet kaunis

      Oot kaunis muija joten sinänsä sun ei ees pitäis stressata muista ämmistä. Luottamus pitää ansaita, ja jollei se sun turjakkees siihen kykene, niin kyllä sulle ottajia on ;) Semmosiakin jotka osais arvostaa tollaista kaunokaista.

    • hemmu90

      Kiitos. :)
      Luottamus pitää joo ansaita. Vaikeaa luottaa jos luottamuksen on kerran rikkonut..

    • Margita ::::::

      Kyllä se niin on että kun kerran menettää luottamuksen toiseen niin se ei tule takaisin, silti voi jatkaa suhdetta, mutta aina jos jotai erikoista tulee tapeetille niin sitä ajattelee sitä kertaa kun luottamus meni toiseen ja silloin saatta riita syntyä ihan vaan siitä että sitä alkaa ajattelemaan että......jokohan taas juonii jotain.......... mutta suhde ei tule koskaan enään samanlaiseksi kuin ennen. Joten jos jäät hänen luokseen niin koita olla ajattelemata koko asiaa. Luottamus on kuin posliini malja joka särkyy ja kun sen liimaa ehjäki ovat liimauskohdat aina näkyvissä.

    • Ansu--

      Minulla on aivan sama ongelma. Olen liian mustasukkainen ja se on kamalaa. Minun mustasukkaisuuteni vuoksi pilasin suhteeni ehkä elämäni parhaimman miehen kanssa.. Mies ei edes antanut minulle mitään syytä olla mustasukkainen, mutta olin vain vainoharhainen ja typerä. Mies jätti minut koska olin pilannut suhteen kokonaan mustasukkaisuudellani. Suutuin niin pienistä asioista, aivan turhaan ja kadun tekojani hyvin paljon.. en halua että kenellekkään käy samoin niin kuin minulle.. Kadun niin paljon tekojani.

    • laurarararara

      Sie oot ihan samanlaine ku mie! ei herraneaika :D tuost siun kirjotuksesta on n. puol vuotta, ootko vieläki samanlaine, vai ootko päässy eroo tosta? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin

      Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_
      Ateismi
      25
      2490
    2. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      55
      1806
    3. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      11
      1224
    4. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      299
      1077
    5. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      259
      992
    6. Mikään ei ole ikuista

      Hyvää huomenta. ☕ Susi ulvoo yksin ja tyhjyys kutsuu luokseen.⚜️❄️❤️🥱
      Ikävä
      146
      903
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      56
      884
    8. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      9
      807
    9. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      48
      793
    10. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      111
      785
    Aihe