Vapaakasvatetut kersat eivät käytä suojatietä juostessaan Mäki-Matin koulusta kadun yli linja-autopysäkille. Näin iltapäivällä tilanteen, jossa olisi saattanut tulla useita ruumiita. Henkilöauto ja sen jälkeen vielä linja-autokin joutuivat pysähtymään äkisti, kun kersat hyppivät keskellä ajoväylää. Vastuu ei ole koulun vaan saamattomien luuserivanhempien.
Suojatie Voionmaankadulla
Havaintoja
466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tuli tuo usein todistettua useaan otteeseen,kun itse juuri asuin ennen voionmaankadulla juuri siinä talossa missä tämä kysyinen koulu sijaitsee tien toisella puolella. :)
Noita kersoja saisikin harventaa tuntuvasti. Jos ja kun ne pääsevät kadun yli, ne tukkivat koko kevyen liikenteen väylän bussia odottaessaan eikä siitä pääse normaali-ihminen ohi.
Pikkulapsia juoksee joka puolella missä on kouluja ja päiväkoteja, kannattaa vähän varoa autoillessa.
Kyllä minä ainekin ajan vihreellä koska olenhan oikeassa.