Rumat hiukset

Oon ruma pulskempi 14v hetero poika silmälasien kanssa. mun hiukset taas on 5v tyylii. en tiie et millanen tyyli pitäis olla. aina ku mä meen parturiin nii ne vetää viel pahemman (jos mahollist ) kampauksen. haluisin kommenttei erityisesti nuorisolt mut kaikki kommentoikaa silti. Mul on jotain muotoiluvaahtookin mut en saa siit ikinä hyvää enkä jaksa laittaa sitä joka päiva.
4141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä tarkotat 5v-tyylillä, voitko vähän tarkentaa? Jos parturissa et oo ollu lopputulokseen tyytyväinen, voit hyvin sanoa parturille aluks jo että millaset haluaisit. Usein ne sitä kyllä kysyykin, mut vaikkei kysyiskään niin rohkeasti sanomaan vaan. Onko sulla kenties mielestäs liian lyhyet hiukset, vai liian pitkät vai millaset? Ite tykkäsin nuorempana puolipitkistä hiuksista ja sanoin aina aluks, että ei kovin lyhyitä kiitos. Eikä ne lasit oo ongelma, jos hommaat sellaset lasit, joista pidät ja jotka sulle sopii. Ja liikakilot saa pois kuntoilemalla, esim salilla tai lenkillä käymällä. Sulla nyt on selvästi huono itsetunto. Koita opetellla näkemään itessäs myös ne hyvät puolet. Kyllä niitä kaikilta löytyy. Ajattelin just tollasena sun ikäsenä että esim kukaan ei koskaan kiinnostuis musta mutta toisin kävi kun muutaman vuoden kasvoin. Siinä oli kaikki apu, mitä tähän hätään osaan tarjota.

Äänestä

Älä mee sinne kampaajalle ku eivät hommiaan osaa. Kasvata hei hiukset johkai olkapäille asti ja pistä rastat:)

Äänestä

Vedä siiliks, ittellä oli kauhee letti, mut sitte ku pääsin amikseen nii päätin vetää niin lyhyeks ku sain (joku 3mm).. sopii hyvin rillien kans. =D

Äänestä

Nii itekki nyt sanon et mitä sä tarkotat 5v tyylillä ? Kuvaile ekaks vähä tarkemmin ku alat kertoo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auta myös rillien kans kirjoitti:

Oon ruma pulskempi 14v hetero poika silmälasien kanssa. mun hiukset taas on 5v tyylii. en tiie et millanen tyyli pitäis olla. aina ku mä meen parturiin nii ne vetää viel pahemman (jos mahollist ) kampauksen. haluisin kommenttei erityisesti nuorisolt mut kaikki kommentoikaa silti. Mul on jotain muotoiluvaahtookin mut en saa siit ikinä hyvää enkä jaksa laittaa sitä joka päiva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu