Minne lie hävinny Lieksan Lehteä käsittelevä viesti ketju?
Lieksan Lehti
kestotilaaja
12272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niinpä. Eipä häviä nuo tyhjät aloitukset......ei oo palstalla omaa valvojaa...Hävii vain ne jotka joku poistattaa.
No se ei oo vaikee arvata kuka tai mikä on "poistojen" takana, jos jotain vähän kritisoidaan. Sanotaan nyt uudestaan et Lieksan Lehden taso on laskenut huomattavasti viime aikoina. Tai ei oikeastaan lehden taso, vaan juttujen aiheet melko yksipuolisia kaikkine hehkutuksineen. Ja torstain lehdessä se kuva oli ihan päin persettä rajattu, ei siitä pääse mihinkään. No eiköhän tämäkin ketju poistu nyt ja samalla voi poistaa kai nuo tyhjät aloitukset, ni on helpompi selailla tätä palstaa.
huomenna olla Mamu uutisia ja lisäksi joku pikkujuttu tyyliin "Lieksassa saunotaan myös keskiviikkona"
Kohta täytyy lopettaa Lieksan lehden tilaaminen, ei jaksa joka lehdestä lukea mamuista, toiset tykkää heistä ja toiset ei, onko siitä nyt pakko koko ajan jankuttaa?
Kumma, että täällä jaksat samasta jankuttaa.
Taitaa olla niin, että Lieksassa on pari pyhää asiaa, joista ei saa puhua eikä kirjoittaa. Ei ainakaan yhtään negatiivisesti. Ihme touhua, kun sitten toitetaan ja hehkutetaan avoimuuden perään. Alkaa muistattaa yhä enemmän Valko-Venäjää tää touhu
Jukka T
Perusta Lieksaan puolueeton paikallislehti, tai ainakin nettiversio pielisenkarjala.comin tapaan.
Poliitikot eivät halua tietää mitä kansa on oikeasti mieltä ja lieksan lappu komppaa poliitikkoja ja suoltaa vain täyttä paskaa.
Keisarilla ei ole vaatteita!
Stalinin puhdistukset on alkaneet :
Kannatan ajatusta puolueettomasta lehdestä.
Näin yrittäjällekin mukavampi.
Kun lukee tämänpäiväistäkin Lieksan Lappua niin mistä siinä oikein maksetaan? Tyhjänpäiväisyyksiä täynnä. Ainoa "uutinen" tämä facebook selkkaus, mutta sekin on jo vanha juttu.
Puolueettomana lehtenä Lieksan Lappu on jo maineensa menettänyt. Uskottavuutta ette saa enää takaisin vaikka nyt muutamasta numerosta jätättekin mamu sitä ja mamu tätä jutut pois.
Ainahan voi suuntaa kääntää lehti kuin lehtikin, myös Lieksassa!
Olin jo eilen menossa marjan juttusille, aikomuksenani tuppautua puoluettomaksi ja vapaaksi freelancer toimittajaksi ko lehteen, mutta kadulla sattuikin juuri kulkemaan eräs tuttu ( erittäin viehättävä, nuori nainen ) joka tarvitsi apua talvirenkaan vaihtoon, joten lehteen tuppautumiseni aie, meni sillä kertaa mönkään!
(Ps:Renkaat tuli vaihdettua,sain peräti pullakahvit ja hyvän mielen itsellenikin! )
Kysy hommia vaikkapa Ilopurosilta.
Vaikka täällä esiinnytkin K-J:n nimellä niin kyllä sinun oikea nimesikin tiedetään.
Ei kannattaisi hyvin paljon höpötellä omiaan tuolla kylillä.