ajaton kummilahja pojalle

kummi

Lusikat tuntuu vuonna 2011 jokseenkin turhilta kummilahjoilta. Löytyykö täältä näkemystä mikä olisi ajaton kummilahja pojalle? Mietin tässä kalvosinnappeja. Isälle varpajaislahjaksi tulee skottiviski jonka saa korkata pojan täytettyä 18v.

3

1309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lusikat saanut

      Itse tykkäsin kyllä niistä lusikoista jotka sain sylikummiltani aina synttärilahjaksi, niitä ehti kertyä noin tusina. Kummini vielä laittoi oman nimeni niihin ei vain nimikirjaimia, kuten jotkut sisarusteni kummit tekivät. Nyt äiti ei tiedä mikä on kunkin, kun kaikilla alkaa nimi L:llä. omani ainakin erottuivat joukosta : )

      en tiedä mitä pojat tykkäävät niistä lusikoista, sillä itse olen tyttö, mutta oli aina mukava huomata että kummi muisti lusikalla minua. Eikä se synttärilahja ollut ikinä vain se lusikka, vaan mukana tuli aina muutakin.

    • voi ihme

      No jopa on käsittämättömiä asioita, antaa kummilapselleen alkoholia!
      Hanki mieluummin Raamattu, se on paras lahja ikinä kummilapselle, sehän on kummin velvollisuuskin pitää huolta hänen hengellisestä elämästään.
      Miksi yleensä on kummiksi ryhtynyt jos ei tätä ymmärrä.

    • Erkki53

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      9
      3772
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      206
      3682
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      130
      3382
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3362
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2237
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1555
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1481
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1343
    Aihe