http://www.tietokone.fi/uutiset/nokia_lumia_800_keraa_ylistysta_testaajilta
Android jää halpispaskalaitteiden käyttöjärjestelmäksi lukuisine haittaohjelmineen.
Android jää halpispaskalaitteiden käyttöjärjestelmäksi lukuisine haittaohjelmineen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
LOL!! Heti Next Webin ylälaidassa on mainos
"Microsoft Part of the Next Web Family"
Kyllä tässä enemmän on kyseessä FUD-kampanjointi, Microsoft ja Nokia pistävät jalalla koreasti lobaten ettei kävisi flopaten. Rahaa palaa taatusti ja niinpä itsekin tunnustivat että pistetään miljardit sileiksi pelkästään että saadaan Lumia näkyviin, keinoista viis sehän on saletti.
Knowyourmobilen artikkeli jotakuinkin päättyy sanoihin "Perfect is isn't .."
Eli nämä wintrollit ovat nyt oikein globaalissa vauhdissa ja 130% tehoilla, mielenkiintoista nähdä meneekö porukka vielä hapoille tässä hommassa.
Eikä mitenkään yllättävää että tännekin palstalle pesiytyi se ms_perhe sensuroimaan Windows-mainoskampanjalle haitalliset viestit pois häiritsemästä. Nyt mikkiksellä kaikki pelissä, kritiikin ääniä ei suvaita.
Microsoft ja Nokia saavat ihan rauhassa poltella miljardit sileiksi mainostamiseen, ei tule siltikään ikinä Windows-puhelin uhkaamaan Androidin asemaa. Windows ei saa älypuhelimissa edes 2% osuutta koskaan. Nokia menee konkurssin Microsoftin takia ja Microsoft kärsii nöyryyttävän tappion Googlelle.
Wintrollien vaikertelu ei muuta tilannetta. Windows-puhelin ei myy koska kukaan ei halua sellaista ostaa. Apple ja Android-valmistajat ovat jo ryövänneet Microsoftilta markkinat alta. Ubuntu nousee uhkaksi version 14.04 myötä, se kun toimii tableteissa, kännyköissä ja jopa televisioiden softana. Ubuntu-puhelin tulee samaan suuremman markkinaosuuden kuin Windows-puhelimet ikinä.