Onko todella niin, etteivät Topfieldin

kaapeliboksien ohjelmat enää tue Turun seudun kaapeliverkkoa? On kuulunut juttua, että 70% kanavista enää löytyy`?
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tää kyllä kuuluis tuonne Digitv-osastolle eikä tänne. Vaikka digiboksitkin on elektroniikkaa, niin tää ei ole elektroniikan RAKENTELUUN, SUUNNITTELUUN TAI KERÄILYYN kuuluva ongelma. Eri asia on sitten jos aiot rakentaa nollamodeemikaapelin digiboksin päivitykseen TAI aiot korjata digiboksia vaihtamalla siihen komponentteja (esim. kondensaattorit), sitten digiboksijutut voi kuulua tänne.

Äänestä
  • "Vaikka digiboksitkin on elektroniikkaa, niin tää ei ole elektroniikan RAKENTELUUN, SUUNNITTELUUN TAI KERÄILYYN kuuluva ongelma."

    Mutta sivuston ylläpitäjän (Suomi24) mukaan myös elektronisten laitteiden käyttö kuuluu palstan aihepiiriin:

    "Keskustele elektronisten laitteiden rakentelusta, käytöstä ja keräilystä."

    http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3643

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeiden aikaa kirjoitti:

kaapeliboksien ohjelmat enää tue Turun seudun kaapeliverkkoa? On kuulunut juttua, että 70% kanavista enää löytyy`?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu