Joko EOK:n Pitkäsen setän hyväksi ....

...pikaisesti hätäaputyönä kokoon kursittu kolehtihaavi on kiertänyt hihhuleiden keskuudessa tuoden runsautta ja hyvää mieltä näin Joulun alla? No mitäpä pulustusrintamalaiset olette oppineet viimeaikaisista mokistanne? Miten EOK:n Pitkäsen setän bensarahakolehti aiotaan hoitaa vastaisuudessa, jos viran omais rikolliset eivät toimintaanne hyväksy? Joko esitutkinta Pitkäsen setän ja bensarahakolehdin alkuunpanijoiden osalta on valmistunut? Joko juttu on syyttäjällä? Miksi Pitkäsen setä ei suostu kertomaan, jotta millainen summa on bensarahakolehtihaaviin siunaantunut? Ettehän vaan pulustusrintamalaiset ole harrastaneet sitä, että keräätte "seurakuntanne" kokoontuessa ovella rahnoota Pitkäsen setän bensarahakolehtiin? Ettehän te vaan tollasta tekisi, ettehän?

Ja vielä, jotta miksi poplari on hiljaa? Eihän vaan saa epäillä? Lolloti, lolloti, LOL!

Ja mitaan ette voi...

8

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muisti pelaa

      Entä Juntun kannatusyhdistyksen asiat?
      Rahaa kerättiin rekisteröidyn yhdistyksen nimissä. Joko rekisteröinti on kunnossa?
      Entä viime vuoden tilinpäätös?

      • (|)

        Kuka jaksaa kuitteja..tilinpäätös onko se jotain syötävää, ainahan puhutaan tilinpäätöslounaista..


    • Rahankeräyslaki 31.3.2006/255
      " Poikkeuksena yleishyödyllisyyden vaatimuksesta rahankeräys saadaan toimeenpanna:
      1) varojen hankkimiseksi taloudellisissa vaikeuksissa olevan yksittäisen henkilön tai perheen auttamiseksi;"

      Näin Joulun kunniaksi tarjoan lakitieteellisen osaamiseni Wincapitan Puolustusrintaman käyttöön. Lupaan avustaa rahankeräysluvan hakemisessa varatuomari Pitkäsen auttamiseksi. Kuten lakiviittestä näkyy, luvan voi saada taloudellisissa vaikeuksissa olevan yksityisen henkilön auttamiseen. On pelättävissä, että mikäli rahankeräysrikosepäily etenee syytteeseen saakka, niitä vaikeuksia voi olla luvassa.

      Olen ymmärtänyt, että Puolusrintamalla on sekä auttamishalua että talkoohenkeä yltäkyllin. Autetaan nyt miestä mäessä, mutta tällä kertaa tehdään se luvan kanssa, kuten lainkuuliaisten kansalaisten kuuluukin tehdä.

      Joulumielellä ja auttamishalua tursuten,

    • ++++++++++++++++++++

      saatan pitkänen ei MIKÄÄ KÖYHÄ HÄN ON JOPA UUDEN WINCAPITA JOHTOTEHTÄVISSÄ YMS HAISTA VERINEN PASKA VALUUTTAKAUPPIAS

      • Shahov

        " HÄN ON JOPA UUDEN WINCAPITA JOHTOTEHTÄVISSÄ"

        No mutta tämähän onkin mielenkiintoista. Minkäköhänlaisista johtotehtävistä lienee kysymys?


      • Johto tehtävät
        Shahov kirjoitti:

        " HÄN ON JOPA UUDEN WINCAPITA JOHTOTEHTÄVISSÄ"

        No mutta tämähän onkin mielenkiintoista. Minkäköhänlaisista johtotehtävistä lienee kysymys?

        Tais jäädä sen mikrofonijohdon vetämiseen irti seinästä..
        Otti mallia Hannusta, olihan Hannukin JOHTO tehtävässä kun repäs servon pois verkosta.


    • Jotkut kylläkin

      "...pikaisesti hätäaputyönä kokoon kursittu kolehtihaavi on kiertänyt hihhuleiden keskuudessa tuoden runsautta"

      Palstan oma Lautapää kaverinsa Pölhö-Paulin kanssa fundeeraavat juuri tuota. Aikovat kiertää kaikissa kävelymatkan päässä olevissa seurakunnissa ja pyytää, että kolehtikeräys tehtäisiin tänä vuonna räkäisten kumikanojen ostamiseksi uudeksi sisäänheittotuotteeksi Lautapään rautalankakauppaan.

    • Mielenterveys

      hakusessa sinulla?

      Siihen Pitkäsen "kolehtihaaviin" olen itse laittanut tähän mennessä 2400 euroa, ja hyvältä tuntuu. Tule sitten takaisin kirjoittelemaan, kun saat jotain järkevämpää aikaiseksi.

      Poplari hiljaa? Alkaako sinulla hämärtyä todellisuus jo noin pahasti, että alat seuraamaan hullun lailla netissä kirjoittelevia nimimerkkejä, ja jos joku ei kirjoita vähään aikaan, teet heti omassa mielessäsi siitä johtopäätöksen ja epäilet jotain. Ei, en halua edes tietää mitä nyt epäilet. Sovitaan vaan suoraan että olet oikeassa, niin saat mielenrauhan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe