Ihmettelen,kun Suvi ei tiedä,kuuluuko hän kirkkoon vai ei.Kyllä tuon ikäisen ihmisen pitäisi tietää se.Sanoo eronneensa kirkosta,mutta liittyneensä uudelleen kirkkoon lastensa kastamisen vuoksi.Jos on kerran uudelleen liittynyt,eikä eronnut sen jälkeen,niin eikö hän tajua,että silloin hän kuuluu kirkkoon.Hohhoijaa tätä tyhmyyttä.
Janican kikattelu jumalanpalveluksen aikana ei ollut soveliasta.
Tuli vain mieleen,että kun poru pääsi häneltä,alkoiko omatunto kolkuttaa tuon jatkuvan seksibisneksen takia Jumalan edessä.Hyvä näin,jos niin oli.
kuuluuko vai ei
seurakuntamestari
2
55
Vastaukset
- Revareiän esitys
Janica on bisnesnainen ja myytävä tawara on reva, jota esittelee kaikille maksaville oikein näytöslavalla.
- Pölhöoot
Maailmassa on n. 3,5Mrd joilla on sellainen, ja samanverran tapillisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416