Onko joku muu sattumalta lähdössä

Itse olen lähdössä tällä laivalla: Helsinki 02.12.2011 klo 11.30 Viking XPRS
Matkaseura (hyvä sellainen :) kiinnostaa aina.
Laitahan tietoa, niin voidaan viettää aikaa laivalla ja perillä Tallinnassa.
4116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mäkin oon miettinyt tota laivaristeilylle lähtemistä, mutta valitettavasti mulla just koko toi viikonloppu töitä. Mä olisin kiinnostunut 25- 35 vuotiaista miehistä ja naisista, jotka olisivat sinkkuja ja heitä ei häiritsisi tupakansavu. Voitaisiin ehkä mennä joku toinen ajankohta vaikka Tukholmaan, jos haluat tehdä uuden reissun heti perään. Mutta koska ton Tallinnan reissun jälkeen sulla on kavereita tukenasi, niin tuskin ymmärrät kuinka vaikeata mun on tollasille risteilyille päästä, koska mulla ei ole ketään kavereita ikinä ollutkaan.

Äänestä
  • juurihan tuossa ylempänä lukee, että Onko joku muu sattumalta lähdössä
    Tallinnaan. Ei siinä lue, että minulla olisi mitään kavereita tukenani.
    Yksinhän minä olen sinne lähdössä ja mielelläni yksin lähdenkin, sillä lähden rentoutumaan rankan työsyksyn jälkeen ja ihan ansaitusti.
    Rentoutuminen ei minulle tarkoita perskännejä, eikä älytöntä sikailua, vaan lähinnä
    omien ajatusten kasaamista, hyvästä ruuasta nauttimista ym.
    Laitoin viestin sitä varten, jos joku sattumalta on lähdössä samalla laivalla ja haluaa saada matkan ajaksi seuraa itselleen, mistän muusta en ole puhunut.

    Äänestä

hah, olette te hauskoja yksi kysyy toinen vastaa kiukkuiseen sävyyn ja sitten ihmetellään miksi ei saada matkaseuraa, ollaan yksinäisiä ja vailla seuraa. Jos kerran mielelläsi yksin lähdet, niin mitä sitten ketään täällä kyselet. Ajattelin ensin, että voisi olla kiva lähteä, mutta tuon hyökkäävän vastauksesi jälkeen järki palasi onneksi taas päähän. Onnea ja iloista risteilymatkaa sinulle, toivottavasti matkasi onnistuu ;)

Äänestä
  • eikä edes kannata miellyttää, muuten ei miellytä enää ketään :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tallinnaan 2.12. kirjoitti:

Itse olen lähdössä tällä laivalla: Helsinki 02.12.2011 klo 11.30 Viking XPRS
Matkaseura (hyvä sellainen :) kiinnostaa aina.
Laitahan tietoa, niin voidaan viettää aikaa laivalla ja perillä Tallinnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu