Ulkoilutusta

Tarviihan niitä koiria viedä välillä haukkaamaan happea.

Sullakin on naru kaulassa, talutusnaru. Taluttajana ihailemasi henkilö, esikuva?
Kostat jotain mennyttä toisen puolesta, mutta tiedätkö itse edes mitä?

Noh, haukutte väärää puuta joka tapauksessa, mun syntiset tekoni ovat pieniä. Ajatukseni sitäkin suurempia. Joku taitaa tosin kuvittella niiden oleva voimallisia. Tervemenoa valitsemallasi tiellä.
4120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mitään ketään vastaan mutta jos joku uhkaa minua tai minulle tärkeitä niin..........................

Äänestä

Viesti ei sisältänyt uhkailua, ei kuulu mun tapaani toimia.

Äänestä

En tiedä taas onko alottaja se ketä luulen, mutta tutulta kuulostaa.
Siinähän se vitsi piileekin, että pitäis tavoittaa se taluttaja? Mikäli mä nyt jotain osaan
ynnätä, niin en mä ihan metsässä ole, mutta sen suu ei aukene, ei. Esikuva on kyllä väärä termi tähän käyttöön...
Mä en ole kostamassa kellekkään, mutta hän ilmeisesti jotain mulle, vai mistä tää pattitilanne johtuu?

Äänestä

Sinua vain harmittaa, kun tiedät, ettei minulla ole talutushihnaa eikä sen liiemmin taluttajaakaan. Aloituksestasi huokuu minulle sellainen perusviesti, että olet itsekin miettinyt nykyisten asioittesi mielekkyyttä ja todennutkin sen ehkä masentavaksi, mutta silti olet jatkanut siinä. Vain sinä itse voit tehdä päätöksen, kannattaako onnellisuuden ja terveyden nimissä jatkaa? Mitä sitten, vaikka ympärilläsi olisi kohta lauma vihamiehiä, ei haukku haavaa tee ja sitä paitsi loppupeleissä vapaampi ja oman onnellisuutensa luominen on mielestäni sitä todellista elämistä.

Voihan se tuntua hävettävältä, kun huomaa sen, miten joku on päässytkin huijaamaan itseä niin pahasti, mutta siihen tunteeseen ei kannata jähmettyä, vaan päättää, että enää ette käytä minua hyväksi kyvyiltäni ja varoiltani. Ei se varmaan helppoa ole, mutta pitemmän päälle oikein antoisaa, uskoisin. En usko, että maailmassa on olemassa mitään syntejä, sillä nekin ovat vain keksittyjä sääntöjä, joilla ihmisten toimintaan voitaisiin ohjailla. Aivan varmasti jatkan valitsemallani tiellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


räksyttävä kirjoitti:

Tarviihan niitä koiria viedä välillä haukkaamaan happea.

Sullakin on naru kaulassa, talutusnaru. Taluttajana ihailemasi henkilö, esikuva?
Kostat jotain mennyttä toisen puolesta, mutta tiedätkö itse edes mitä?

Noh, haukutte väärää puuta joka tapauksessa, mun syntiset tekoni ovat pieniä. Ajatukseni sitäkin suurempia. Joku taitaa tosin kuvittella niiden oleva voimallisia. Tervemenoa valitsemallasi tiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu