Maan ulkopuolinen elämä

Jos kerran täällä on elämää niin miksei muka muualla olisi? Ei Maa kuitenkaan niin ainutlaatuinen paikka ole.
471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo. Miksipä ei.

Äänestä

Vanha- ja tylsä aihe jo, joku on sanonut samat ja heitä on miljoona.

Onko maassa elämää, panostetaan edes siihen ensin.

Äänestä

joo jaa jee juu ei

kyllä se tässä lähivuosikymmeninä selviää, älä hättäile

viidenkymmenen vuoden kuluttua olemme paljon viisaampia

tutkimusmenetelmät kehittyvät huimaa vauhtia

kohta löytyy bakteeri titanista ja sitten jokin ameeba

älyä ei välttämättä löydy

Äänestä

Varmaan onkin elämää myös maan ulkopuolella.
Uskon myös, että Etelämantereella asustaa pingviinejä, mutta en usko törmääväni pingviiniin Suomen luonnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyrikakar kirjoitti:

Jos kerran täällä on elämää niin miksei muka muualla olisi? Ei Maa kuitenkaan niin ainutlaatuinen paikka ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu