myynnissä olevat asunnot Kalliossa 2 viikon takaa ja niitä oli melkein 50 kpl. Muutama oli merkitty 2 viikon takaa, suurin osa on odottanut ostajaa jo monta kuukautta, puoli vuotta ja vuodenkin tai monta vuotta.
Alkavatko ihmiset tajuta vihdoin, että on iso riski ostaa asunto vanhasta talosta?
Kalliossa ei mene asunnot kaupaksi.. Poimin www.etuovi.fi
9
277
Vastaukset
- 5+12
Kyllä vaan. Olen huomannut saman asian. Ei kannata ostaa asuntoa, kannattaa jatkaa asumista vuokralla...
Heh heh heh....- Kokenut tietää.
Tarkoitin siis ei kannata ostaa asuntoa vanhasta talosta Kalliosta.
- 13+13
Kokenut tietää. kirjoitti:
Tarkoitin siis ei kannata ostaa asuntoa vanhasta talosta Kalliosta.
Olet aivan oikeassa. Kannattaa ostaa ennemmin uudistuotantoa Kalliosta...
Heh heh heh.... - Kokenut tietää.
13+13 kirjoitti:
Olet aivan oikeassa. Kannattaa ostaa ennemmin uudistuotantoa Kalliosta...
Heh heh heh....Pienempi riski ostaa uudesta talosta asunto Kalliossakin. Huolia ja vaivaa on vähemmän.
Tosin Kalliosta asunnon ostavat ovat vähävaraisia eikä heillä riitä rahat ostaa uutta asuntoa. Itse en ostaisi Kalliosta uutta enkä vanhaa asuntoa.
- Välittäjä-LKV
Välittäjä-LKV
21.11.2011 10:45
0
Haluatteko analyysini ajasta jolloin olin perämoottorin konehuoneessa?
Minä Skitso-Välittäjä_LKV
Minä Trauma-Välittäjä_LKV ja
Minä Narsis-Välittäjä_LKV
osaan analysoida?- I understand.
Ja sinä katsoit itseäsi peilistä ja analysoit itseäsi ja huomasit itsessäsi nuo kaikki persoonallisuuden piirteet. Enempää ei tarvi kertoa, ymmärretään jo yskäsi luultavasti herra Välittäjä-LKV.
- Pökäleet hississä
Ei kait nyt juuri kukaan halua Rane-Hildan, tuon pylly-sedän naapuriksi. Tyypillä on aina uusi sälli alkovissa ja harrastaa myös tirkistelyä. Esittelee mekko päällä takapuoltaan ja on tännekin kirjoittanut monesti nimimerkillä Anusaukkko. Ei raukka pipi-pää tiedä onko mies vai nainen. Tajuaisi jo muuttaa takaisin äitinsä luokse Tampereen hervantaan.
- kusihätä
Hei, ei saa pilkata Hervannan slummin asukasta. Hänellä oli ankea lapsuus ja kaikkea. Onhan Hervanta Suomen ainoa alue, jossa poliovirus jyllää yhä.
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194704574933/artikkeli/tartuntavaara polioviruksen erittajaa etsitaan nyt suomessa.html
Kallion slummissa taas kaduille kuseskelu niittää tuhoa. Uutislinkissä tosin kerrotaan kaunistellen pelkästä koiranpissasta, mutta uutislähetyksen haastatteluissa tuli kyllä ihmisetkin useaan kertaan mainuttua - "yllättäen".
http://yle.fi/alueet/helsinki/2011/11/koiran_pissa_tuhoaa_lyhtypylvaita_3048126.html
- perintäsauvamies
Tyhmäkin jo tajuaa että lama on tulossa. Miksi kiirehtiä ostamaan näillä hinnoilla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324461Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152428Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252375Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su512138- 321687
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321501Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731476- 661274
- 821231
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?401124