Meediomirelle

Hei, ehtisitkö kahteen kysymykseen kurkata? Töissä huono ilmapiiri ja teen virheitä jne. Millainen on uusi työ jos joskus sellaisen saan, onko samassa paikassa vai ihan eri paikka? Toinen kysymys on, että näetkö lyhempään ajanjaksoon? Pikkujoulut pian, millaiset niistä tulevat?
570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmoitusluonteinen asia (muillekin anonyymeille kysyjille) !

En saa "kiinni" mitenkään anonyymista kysyjästä kuten ei varmaan kukaan muukaan näkijä ja jos saa niin hyvä on sitten.

Ehtisin ja voisinkin vastailla, mutta kenelle ja ketä ajattelen...kenelle siis kohdistan ajatukseni meditoinneissani, kun ei ole nimeä, ei kuvaa eikä ääntä, eikä mitään kuvauksellista nimimerkkiä kysyjästä.

Äänestä

Heippa, olen nelikymppinen, ristiverinen nainen. Asustelen yksin, kaikki periaatteessa hyvin, välillä yksinäinen. Miehiä tulee ja menee... työssä tosiaan huono ilmapiiri jne. Saatko näillä tiedoilla kiinni kysymyksistäni?

Äänestä

Skorpparittarelle !
Kiitos, nyt on ainakin tietyntyyppinen kuvakohde sinusta ja elämäntilanteestasi noin päällisinpuolin, mihin ja kenelle kohdistaa ajatuksiaan ennustusmerkeissä mietiskellessäni.
Sainkin kuvaa sinusta että työnkuvasi on muutoksien alla kuten "raamitkin" joten talon sisäisiä muutoksia on luvassa piakkoin ja näkisinkin että olisit niistä pelkästään innostunut.
Pikkujoulutunnelmat ovat käsinkosketeltavan sähköisen latautuneet !
Työilmapiirin eripuraisuus purkautuukin ilmaan "öykkäröintinä" joidenkin taholta mitä osasit jo odottaakin eikövain. Tunnelmat ovat alkuillasta todellakin palaneen sähkön katkuiset noin kuvainnollisesti nähtynä, tekopirteyttä ja teennäistä hiljaisuutta tietyssä mielessä. Olet itse pelkällä juhlatuulella pikkujouluissanne, aikomatta antaa kenenkään pilata juhlatunnelmiasi:) saatkin seuraasi lojaaleja selkään taputtajia joiden kera tunnutte nostavan tunnelmat kattoon ja eikä aivan syyttä ainakaan sinun kohdallasi nimittäin, nyt tuntuu tapahtuvan sitä mitä olet mielessäsi uumoillutkin

Äänestä
  • Palautetta. Pikkujoulun tunnelma oli teennäisyttä ja tekopirteyttä täynnä. Normaalijatkot. Tämän "Simon" kanssa selvittelimme tekstarein välejämme. Emme vielä päässeet puusta pitkälle. Huoh.

    Äänestä

Hei ja kiitos kovasti kun jaksoit kurkata! Palauttelen pikkujouluasiasta jo viikonlopun aikana. Ihanaa talven odotusta sinulle Meediomirelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keväinen* kirjoitti:

Hei, ehtisitkö kahteen kysymykseen kurkata? Töissä huono ilmapiiri ja teen virheitä jne. Millainen on uusi työ jos joskus sellaisen saan, onko samassa paikassa vai ihan eri paikka? Toinen kysymys on, että näetkö lyhempään ajanjaksoon? Pikkujoulut pian, millaiset niistä tulevat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu