Minolta DiMAGE G400, millainen kamera?

Olen ajatellut ostaa digin, ja tuon Minolta maksaa Anttilassa tarjouksessa nyt 299€. Millaisia kokemuksia teillä on ko. kamerasta? Onko hyvä, vai rahojen haaskausta? Mukaan tulee vain 16mb SD-kortti, paljonkon siihen menee kuvia?
2844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei

Minolta on ihan ok ... mutta parempiakin ehkä löytyy... ja samaan hintaan. Suosittelen että käyt kameraliikkeessä ja teet päätöksen vasta sitten. Vaikka ostaisitkin anttilasta.
Niin ja 16 Mb kortti on todella riittämätön. Korkeatasoisia kuvia mahtuu noin 10 ja sitten sellaisia heikompia 20.


Kivoja digikuvailuja vaan sinulle, kun olet kameran hankkinut

Konica RevionKD 420Z omistaja.

Äänestä

Harkitsen myös dimage 400 ostoa.Mikrobitin hintaseurannasta selviää että kameran saa halvemmallakin kuin anttilasta.

Jos jollakulla on käyttökokemusta niin olisin niistä kiitollinen.
Etsin kameraa laadukkaiden lomakuvien ottoon.
Harkitsen myös 5 megapikselin sonyn T1 kameraa,sekin irtoaa jo reilusti alle viidensadan nettikauppa.comista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiia kirjoitti:

Olen ajatellut ostaa digin, ja tuon Minolta maksaa Anttilassa tarjouksessa nyt 299€. Millaisia kokemuksia teillä on ko. kamerasta? Onko hyvä, vai rahojen haaskausta? Mukaan tulee vain 16mb SD-kortti, paljonkon siihen menee kuvia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu