Pohjantähtiopisto tarjoaa vammaisille kuntoutusta ja ammattiin valmentavaa opetusta.
http://minnenyt.infoweb.as.tietotalo.fi/Suomeksi/Missa_voin_opiskella/Kansanopistojen_erityislinjat/Pohjantahti-opisto.iw3
Muut presidenttiehdokkaat, varsinkin Niinistö ja Lipponen keskittyvät pääomapiirien etujen ajamiseen. Kamreeri Niinistö haluaa tiukkaa taloudenpitoa ja kurjistaa siten heikompiosaisten elämää. Näin saadaan pääomapiirien voitot suojattua ja osakkeiden omistajien sijoituksille muhkeat osingot . Rahat voidaan sitten sijoittaa tuottoisasti ulkomaille .
Väyrynen auttaa vammaisia
10
92
Vastaukset
- Hyvä avaus!
Niinistön ja Lipposen kannattajilla ei taidä olla taitoja tuota asiaa muuksi muuttaa?
- ja heko heko
Ja sinäkö meinaat että Väyrynen auttaa vammaisia hyvää hyvyyttään auttaakseen? Onpas se sitten jalomielinen mies. Ja maksaa omasta pussistaan tällaiset? Kun ei vaan olisi euronkuvat Paavollakin mielessä tässä asiassa, heh heh.
- palkaton työ
Hyvää hyvyyttään kai Paavo? Huhuna liikkuu, että Paavo ei pyri mihinkään huomattaviin virkoihin, mutta hän voi mahdollisesti olla käytettävissä. Tämä kai tarkoittaa, että Paavolle ei tarvitse maksaa kuin laskuihin perustuvat kulu- tai käyttökorvaukset?
Turha naureskella, jos ajattelet , että tuontasoista toimintaa tekisi omilla rahoillaan , pitäisi olla miljonääri. Rahoitusta täytyy hakea useista eri lähteistä mm. EU:lta.
On hyvä saada EU-rahaa takaisin, koska maksamme sinne jäsenmaksua. Käy Pohjantähtiopiston sivuilla, niin huomaat opiston tekemän työn laajuuden ja arvon. Vain paatunein kaunaatikko voi kieltää ko. asian.
Turha kadehtia Väyrystä, kenttä on vapaa ja avun tarvitsijoita on pilvin pimein täällä "hyvinvointisuomessa". Kenen hyvinvointia sale ja toinen paavo ajavat? Ettei vaan pankkien ja pääomien ? Kyllä tietysti vapaamuuraritkin tekevät hyväntekeväisyyttä, mutta eipä taida pystyä Väyrysen tasolle siinäkään , kuten ei missään muussakaan asiassa.
- Anna sinäkin apusi
Hieno juttu tuo vammaiskoulutus. Onko se Väyrysen oma bisnes, vai onko joku muu vuokrannut opetustilat antaakseen vammaisille koulutusta?
Osallistun itse vammaisten elämän tukemiseen kaksi kertaa vuodessa rahallisesti. Keräykseen osallistuu toki paljon muitakin ihmisiä ja kerätyillä varoilla rahoitetaan heidän kuntoutusta, opintoja, tietokonehankintoja, apulaitehankintoja, reissuja, ym. Tuntuu hyvältä, kun edes näin pystyy osallistumaan heidänkin elämäänsä. - nettitarkkailija
Väyrynen on yritystoimellaan oppinut paljon tavallisen kansan elämästä mikä olisi jokaiselle politikolle suotavaa.
Vammaiset ja syrjäytyneet jäävät Suomessa vähälle huomiolle, kyllä hekin pystyvät elättämään itsensä jos saavat siihen mahdollisuuden.
Toivotaa menestystä Paavolle tälläkin työsaralla! - 8+16
Tämä tietty !
Niinistö on hyväosaisten ehdokas vaikka muuta uskotteleekin.
Ääni Niinistölle menee pörssikeinottelijoiden pussiin.- talousveturi
Kyllä nyt keinottelijat saavat takkiinsa, kun yritykset tekevät tappiota ja pörssiosakkeiden kurssit romahtavat. Kannattiko riskeerata? Mutta se on hieno juttu, että kaikilla muilla pyyhkii hyvin.
- PV oikealla asialla
Tämä on taas hyvä syy äänestää Väyrystä.
- En äänestä
Väyrystä. On liiaksi koppava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070