eroon Facebookista ???

http://www.iltalehti.fi/digi/2010081312186378_du.shtml

Voisko joku tietokone nörtti antaa ohjeet, jotka tavan tallaaja ymmärtää ???
eli, mitä pitää tehä ?
7201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Itse ainakin parikuukautta sitten poistin ensin kaikki kuvat (albumit) ja muutin nimeni ja kaikki tietoni ja sen jälkeen klikkasin yksityisyysasetuksista lopeta tili tai jotain sinne päin.
Ja on tärkeää että poistat koneesta salasanat ja et kirjaudu enää facebookkiin koska se tulee siinä tapauksessa taas käyttöön.

Äänestä
  • Ja otat koneen töpselin irti seinästä ja nakkaat koneen roskiin etkä ikinä enää edes katso tietokoneisiin päin....ikuna.

    Äänestä

nyt nähtiin se naamakirjan ihanuus ja inhottavuus! ne tiedot muuten ei lähde koskaan pois kun olet kerran kirjautunu, ne vaan on ja pysyy, teitpä mitä tahansa! näennäiseti saat pois naamakirjan, mutta joku joka hakee sua nimellä, tai naamakirjan nikillä, löytää varmasti sinut! Onnea vaan yritykselle.

Äänestä

Toi on muute hyvä vinkku että kantsii vaihtaa nimi ennen kuin poistuu facesta, laittaa vaikka jonkun iha höpöhöpö nimen itelle. Itte varmaan eka poistaisin kaikki kaverit, kaikki sovellukset käytöstä pois ja tottakai ne kuvat, poistaisin kaikki päivitykset, meneehän siinä aikaa mutta kummiskin :D

Äänestä

Lopeta ja liitä osoite , tätä kohtaa en ymmärtänyt minäkään tuosta Iltalehden ohjeesta.
Tilinhän saa näennäisesti lopetettua poista käyttäjatili kohdasta, mutta silloin tili jää sinne odottamaan uudelleen kirjautumista ja poiston yhteydessä sinulle esitetään toivomus, että toivottavasti palaat pian.

Iltalehden ohjeilla tilin pitäisi hävitä lopullisesti kahden viikon kuluessa ja kaikki kommentoinnit yös häipyvät, häipyvätköhän kaikki toisille lähetetyt viestitkin.?

Menepä aloittaja palstalle teknologia->tietotekniikka->apua aloittelijoile ja esitä kysymys siellä.

Äänestä

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Tuon kun klikkaat osoiteriville kun olet sisäänkirjautunut feissiin, nii tulee jatko-ohjeet, ja tätä et löydä facebookista mistään...
Itse olen jo yhden tilin lopettanu, ja toimi. Mutta muista et saa kirjautua mistään facebookkiin kahteen viikkoon tai tili otetaan uudelleen käyttöön, kylläkin tulee varoitus että haluatko varmasti peruuttaa tilin lopetuksen... :)

Äänestä
  • Hienoa, kiitos!
    Ei tuota ohjetta todellakaan löydä facebookista, enkä ymmärtänyt että se pitää klikata tosiaan osoiteriville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinkertaista kait kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/digi/2010081312186378_du.shtml

Voisko joku tietokone nörtti antaa ohjeet, jotka tavan tallaaja ymmärtää ???
eli, mitä pitää tehä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu