e34 m50b20 tarvitsee lisää paukkua

wityystevoimaa!

Nyt iski teho puute. Auto on vm 92 bmw 520i jossa tehoa on vakiona 150hp nyt tarvitsisi saada lisää voimaa koneeseen. Mitkä mahtaa olla paikat mitkä moottorissa ahdistaa? kannattaako kannelle tehdä jotain tai pakosarjalle/putkistolle? kertokaa ihmeessä. Ainut ehto on että vaparina pitää pysyä! haluja olisi saada tehot tuonne 170-200hp korville

7

3727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 335i

      No jospa vaikka myisit tuon pois ja ostaisit nopeamman tilalle. Tuollaisen vanhan räppänän viritys on ehkä hölmöintä mihin voit rahaa polttaa. Itse ostan aina sellaisen auton jonka suorituskyky riittää minulle ilman mitään virityksiä.

    • harrastaja.

      Vanhan bemarin virittäminen kannattaa vain jos on lukkoperät sun muut hilppeet jo paikoillaan. Koneen pitää olla myös mallia iso jo valmiiksi. Sitten se ahdin sinne pakosarjaan ja bensansyöttöjä isommalle vaikka kertovalla säätimellä. Ainaki E30 2,5 moottorilla saa raketiksi tuolla ja suht halvalla, kun korikaan ei paina mitään. Nälkä kasvaa syödessä ahtamisen takia, joten yli 0,5 ahdoille mentäessä moottorin-ohjaus on syytää vaihtaa ohjelmoitavaan. 0,8 ylitettäessä olisi hyvä vaihtaa kilppeitä koneeseen ja laskea puristusta. Mutta ahtamisella sitä voimaa saa, unohtaa vain saman tien se vaparin roplaaminen. 525tds E34 on isoilla syötöillä kans hullunkurinen laite.

      • rätkettäjapauketta

        Näkyy nuo turbotetut E30:set kovia aikoja ottavan varttimaililla. Laitoin myös merkille että kärjessä oli eniten E30 korimallisia bimmerpartyillä. Taitaa olla tuo korinkeveys tosiaan se avaintekijä.


    • zfdgfdsz

      kaikkein halvinta on myydä tuo ja ostaa 525i mutta koska nälkä ei jää siihen katsele suosiolla 530-540-M5 malleja

    • Anonyymi

      Samaa mietin. Vastaukseksi ei kelpaa "osta isompi"

    • Anonyymi

      Suurin sallittu nopeus suomessa 120kilsaa teillä...eiköhän tuo bemu kulje sen ilman virittelyäkin?

    • Anonyymi

      Tuliko paha mieli, kun corolla kyykytti?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      243
      4629
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3065
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2473
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1777
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1753
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      80
      1456
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1285
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      948
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe