joopasejoo,tainneet nakertajan puliukkelit päästää jonku ystävän tuonne taivaanpuolelle.rikostutkijoita yms heppuleita ravannu pitkin nakertajaa ja kävipä joku yöllä oveenki kopeuttelemassa...oiskohan ollu apua vailla?kukapa tuonki tietää.naapuritalossa ovi pistetty poliisin tarralla umpeen...voivoi sentää,mihin tämä rauhallinen nakertaja on oikein menossa.
nakertajassa tapahtuu
pasiippa86
18789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011112214804751_uu.shtml
Nakertaja, Kajaanin toinen persereikä :c) Niin se toinen on Lohtaja :c)
Mukavaa että poliisin tutut saapi toteuttaa itseään ilman pelkoa mistään rangaistuksista.
jokapäivähän nuo polliisit näyttää täälä pörräävän,naapuritalosta haetaan vaan heppu kyytiin ja viiän toiselle puolen tietä omaan asuuntoonsa nukkumaan...kummallista toimintaa poliiseilta saanen sanoa..toisaalta senhän kyllä ymmärtää että kallistahan se on viiä valtionhotelliin lepäämään,polttoaine maksaa ja onhan siinä papeitöitä jne..
hehee, samassa talossa kaksi erillistä tapausta?! Timpuri ja tarkka-ampuja? Joka asunnossako siellä on venkula tai kaksi?
Liekköhän kuka ollu maalitauluna?
Ei ne visiin kaken kämpässä oo mittelöineet? Uus nappis-esa seonnu ja paukuttanu vasaralla omaa eukkoaan?
Eräs "really-gansta" jolla on monta nimeä :) Eiköhän se alan ihmisille selviä, itselle se on ainakin hyvin selvä...
tais esa olla tällä kertaa se jota oli lyöty :Dainaki naamasta päätellen.
Jokainen ajautuu elämässään polulle tuntemattomille.
Kaikki ollaan tasavertaisia Luojan edessä ja sen kuolon kohdatessa, oltiinpa ketä tahansa säätyyn katsomatta.
Eikö siinä asu dena Es eukkoineen. Tautia tartuttava mustilainen yläkerrassa. Blondi pirihutsu ukkonsa kanssa nappo Es naapurissa. Puliukkokyläksi sitä myös kutsutaa. Nistejä ja juoppoja täynnä. Ei haittaisi vaikka vähän luonto korjaisi siitä talosta. Joka päiväistä on kuulema poliisien käynti siinäkin talossa.
joo ei haittais yhtään jos tyhjennettäs vaikka koko talo mis nuo tenttu esat pirihoroineen asuvat,saattas jopa rauhottua tää paikka...muuten mua ei haittaa kuhan pysyvät omissa oloissaan mutku aletaan pyssyjen kans juoksemaan pitkin pihoja ja koputtelemaan oviin niin kyllä siinä oma ja lapsen turvallisuus on uhattuna.
elämänhallintaongelmaisten kulmakunta.
Kyllä tämä on selvästi yhteiskunnan ja päättäjien vika :c) Yksilöllä ei punavihreiden mielestä saa olla pienintäkään vastuuta tekemisistään.
Kaikki pysyvästi linnanraunioille telkien taakse joutavat.
Kävelisivät Pöllyvaaraan sieltä.
joutasivat kyllä kaikki tenttu esat yms nappihemmot vittuun täältä....
Mistähän se tuokin pasiippa86 tietää tapauksia jostain napeista yms..taitaa itse olla nappihemmo kun noin hyvin tietää asioista....
Nakertajassahan vaalitaan perinteitä! Aikanaan koko seutu on saanut nimensä siitä, kun uuttera työväki on nakertanut taloja asumuksikseen. Nyt paremman puutteessa pätkitään vasaralla toisiaan päähän.
Mikähän hemmo se toi luulee olevansa.Jos Nakertaja on niin villiä läntä niin pakkaa tavaras ja muuta pois!Sillä se asia hoituu.Turha täällä purkaa ketutusta kun ne ei siitä miksikään muutu!!!!!!!