Richard Brautigan / Taimenenkalastus Amerikassa
Tämän kirjan äkkäsin eräänä kauniina päivänä kirjakaupasta, maksoi 2 €. En ollut ikinä kuullutkaan tästä amerikkalaisesta runoilijasta. Ilmeisesti suurempiakin sivistysaukkoja löytyy. Mutta ei haittaa.
En tosiaankaan lukenut tätä kirjaa ahmimalla. Paremminkin tukkoutui sanajonot kuin ruodot kurkkuun aina välillä. Mutta joku outo arvaamattomuus ehkä seuraavalla sivulla pisti välillä lukemaan jopa rivi riviltä, ja joitakin juttuja piti sitten lähes tankata. Plarata sivuja taaksepäinkin.
Niin oli tankerous outous.
Lukaiskaa ja tavailkaa, jos kirjaseen osutte joskus jossain.
Piristävä.
Niin se elämä yllättää...
Brautigan/ Taimenenkalastus Amerikassa
scarabaeus
1
153
Vastaukset
- scarabaeus
Kaapelin puodissa oli tyrkyllä niissä kirjatorneissa tämäkin kirja, kun yks päivä kurvailin siellä. Hintaa en muista, mutta oli siellä muitakin mielenkiintoisia kirjoja, yhden ostin halvalla, jota olin jo pidemmän aikaa ajatellutkin ostaa kirjastooni.
Joo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 891629
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla151521- 1361412
- 981410
- 741311
- 1161180
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2641059- 691001
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o18965- 37947