Fitafin illuusio

vitamiiniuhri

Vaimoni on sairastanut Skitsofreniaa 30 vuotta .Hänelle oli puhelinmyyntinä tarjottu vitamiineja ,jotka auttaa hänen sairauteen .
Hänelle on tullut postilaattikkoon "lääkkeitä " joita hän on syönyt .Vaimoni on ollut pitkän aikaa psykoosissa ,harhainen ,kuulee ääniä ym harhaa .
Tilanne pahenni aina ja soitin Keskussairaalaan Psykiatriaan josta laitettiin kutsu kunnan sosiaaliin ja sieltä tuli kaksi ammatti-ihmistä katsomaan tilannetta meille.

He puhutteli vaimoani ja totesivat ,että nyt on kutsuttava ambulanssi ja vaimonne pitää lähteä hoitoon .Niin tehtiin ja vaimo on Keskussairaalan Psykiatriassa .

Rupesin tutkimaan hänen huonettaan -siivoamaan .Kutsuin tyttöni katsomaan sitä sekamelskaa .

Hänen huoneestaan löytyi Psyykelääkkeitä ,unilääkkeitä ,kipulääkkeitä ,arviolta noin tuhat kappaletta .Laitoimme ne kassiin .

Olen ollu tietoinen tuosta postilaatikkoon tulevasta " lääkkeestä " lääkkeen lähettäjä on joku Fitafin luontaistuote firma .
He ovat tehneet puhelinmyyntinä sairaan vaimoni kanssa sopimuksen joka kestää 2 vuotta .Olen soittanut tuonne Fitafin Ahvenanmaalla sijaitsevaan yksikköön ,että pitää lopettaa tuo rahastus .Kertovat ,että sopimusta ei voi purkaa .

Nyt vaimoni on keskussairaalassa .Ja minut kutsutaan palaveriin vaimoni hoidosta jatkossa .Otan mukaani nämä Fitafin "lääkkeet " ja sopimuksen heidän kanssa ,onko heillä oikeutta hoitaa hoitaa Skitsofreniaa -siis vaimoani. Vai hoidetaanko vaimoni virallisen lääketieteen mukaan ?

Olen väsynyt 64 ukko

0

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        62
        6735
      2. Pystyisitkö pitämään

        Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
        Ikävä
        66
        6498
      3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        143
        5370
      4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

        Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
        Ikävä
        50
        4343
      5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

        Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
        Ikävä
        20
        4049
      6. Onnettomuus

        Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
        Kuhmo
        5
        3580
      7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        37
        3008
      8. Tuntuuko ettet tiedä

        Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
        Ikävä
        25
        2859
      9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        62
        2691
      10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

        Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
        Maailman menoa
        35
        2203
      Aihe