No niin, kirjoittelenpa tässä tänne "dilemmastani" (jos tätä siksi voidaan kutsua).
Olen 27v nainen. Netin kautta aloitin tosiaan ns. seksisuhteen erään miehen kanssa (koska en halua suhdetta ja ei kyllä olisi aikaakaan).
Seksi on mulle ollut aina tärkeetä ja varsinkin viime vuosina olen ns. vapautunut aivan täysin, nautin seksuaalisuudestani ja naiseudestani. Ja koska en ole ollut suhteessa pitkään aikaan, idea seksisuhteesta oli siten melko luonnollinen.
Dilemma tässä on siis juurikin se, että nyt kun ollaan tapailut jo joitakin kertoja, olen alkanut ihastumaan. Oikeastaan aika pahastikin. Jo ensimmäisellä kerralla ihmettelin miten kaksi ihmistä voikaan sopia yhteen niin hyvin seksuaalisella tasolla, ja netin kautta (!).
En ole avautunut näistä ajatuksistani, sillä en aio olla se nainen, joka alkaa ns. odottamaan mieheltä tunteita ja rakentamaan jotain pilvilinnaa. Tekisi kyllä mieli kertoa kuinka upeana häntä pidän kaikilla tasoilla, mutta olen päättänyt että kun olen leikkiin ryhtynyt niin sen kestänkin.
Hän on hyvin komea mies, ja ihailijoita varmaan riittää muutenkin. Tapaamme harvemmin kuin kerran viikossa, mikä auttaa hieman.
Minua kiinnostaisi tietää onko mulla ns. kohtalotovereita? Ja miehet, kertokaa etenkin te.. Onko seksi teille pelkkää seksiä, oletteko rakastuneet joskus seksin kautta naiseen ym. ajatuksia.
Kiitos jos jaksoitte edes lukea :)
Onko seksi miehelle pelkkää seksiä?
AfRiCa**
1
110
Vastaukset
Omien kokemuksien kautta sanoisin,että seksi on vain seksiä miehille. Siksi miesten on niin helppo pettää seurustelukumppania,koska miehen ajatusmaailman mukaan "hei,sehän oli VAIN seksiä!"... Mutta sitten kyllä,voi ihastua myös seksin kautta,niinkin on tässä päässyt käymään. Mikä minä olen neuvomaan,nauti niin kauan kuín juttua kestää,ja jos johtaa vakisuhteeseen,onneksi olkoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14114408Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386011SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1585593Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124407HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.544213"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011536