ikävä yllätys sitten tapahtui tänä aamuna kun laitoin tikun koneseen niin eipä vilkkunut valo enää tikussa. onko formaatti siis nyt vanhentunut?
E367 pimeni
dryfur
4188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mutta kuuluisi kyllä tikussa sentään valo vilkkua eikä olla täysin pimeänä. viittaa kyllä nyt enemmin tikun ohjelmalliseen vikaan kuin tähän formaatti asiaaan, mutta ei voi varmuudella tietää kun jokainen tikku käyttäytyy eritavalla.
päivittämistä niin myöhään kun tikku ei enää toimi sillä silloin joutuu lataamaan päivityksen puhelinverkon välityksellä.
Mikä ihmeen formaatti? Missä se lukee?
jokaisesessa tikussa on formaatti eli ohjelmisto sillä ilman sitä ei tikku voi toimia ja nyt E367 tikussa formaatti eli ohjelmisto vanhenee viimeistään vuodenvaihteessa ja silloin on päivitettävä uusi formaatti eli ohjelmisto.