Todella innolla ja mielenkiinnolla odotan nyt sitä ensivuoden aikana lmestyvää uutta levyä Tapsalta nyt kun hän siitä vähän kertoili Aamutv:n haastattelussa. Toivottavasti saataisiin jo pikapuoliin vähän esimakua siitä ja joku sinkku siltä levyltä kuunteluun.
Uusi levy ensivuonna !
8
238
Vastaukset
- r.moore
Kyllä vain, mielenkiintoista kuulla mitä uutta Tapsa tiimeineen saa aikaan. Tämä viimeisin on kyllä kestänyt aikaa tähän saakka ja se soi edelleen :) soittimissani:
http://www.tapanikansa.fi/?page_id=1413- Lorujaje
Tuolla viimeisimmällä levyllä on kyllä muutama todella hyvä biisi ( On syli auki sulle, En ole se mies, Rakkautemme kuolema, Yössä toukokuun ).
Jotain todella sykähdyttävää ja sävähdyttävää tulkintaa, sanoitusta ja sävellystä toivooisin Tapsan sille uudelle levyllekkin. Ei siis tarvitsisi olla ihan mitään perus iskelmärenkutusta, vaan jotain vähän syvällisempää ja sisällöllisempääkin , joka todella kuulijaa koskettaa, kuten Tapani tuossa Aamu-TV:n haastattelussa puhui. - tunnelmaa & latausta
Tuolla "Rakkautemme kuolema"- levyllä on sellaisia lauluja joissa on samanlaista tunnelmaa, kuin Tapsan aikaisemmin ilmestyneillä biiseillä.
Esim.
En ole se mies= Delilah
ja Parhaimmat päivämme= Kultaniityt
Yössä Toukokuun = Anna mun jäädä sun luo tai Odotan sinua niin. - edellinen
tunnelmaa & latausta kirjoitti:
Tuolla "Rakkautemme kuolema"- levyllä on sellaisia lauluja joissa on samanlaista tunnelmaa, kuin Tapsan aikaisemmin ilmestyneillä biiseillä.
Esim.
En ole se mies= Delilah
ja Parhaimmat päivämme= Kultaniityt
Yössä Toukokuun = Anna mun jäädä sun luo tai Odotan sinua niin.Siis Rakkautta on rauhaa ei"- levyä tarkoitin.
Jeps! Tuo on upee levy. Oon omani kuunnellut jo melkein puhki, mutten ole vieläkään kyllästynyt niihin lauluihin. se kai on just hyvien biisen merkki ,että ne kestää kuuntelua.
- OK.
Mikähän mahtaa olla Tapanin levy-yhtiö ? Toivoisin ,että sillä uusimmalla levyllä jatkettaisiin siitä mihin edellisellä levyllä jäätiin, eli korkeatasoisia, laadukkaita, vahvaa tulkintaa, tunnelmaa ja tunteita sisältäviä lauluja sisältävä levy on toiveissa.
- itkis vai naurais...
Voi pyhä sylvi noita teidän ylimeneviä ylistysvirsiänne :D
- meitsis
Tapsa on ihan hyvä sanoittaja, mutta toivoisin silti ,että siinä levyllä olisi jonkun muunkin sanoittamia lauluja. Esim. Hectorin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t475306Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo763203Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel203048HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432901Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L312173Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi461739Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962281649Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4151369Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2591298