Kokemäen tokmannissa myydään kuukauden vanhaa suklaata sekä rikkinäisiä jouluvaloja!! terveisin entinen tokmannin työntekijä
tokmanni!
30
2197
Vastaukset
- vgfgert
saiks vetelyyttäs lopputili ku oot noi katkera????????
- poiuytre
mahdakko olla entinen? todista.
- dontthug
tuo pitää kyllä aivan paikkansa, että he myyvät vanhoja tuotteita,,,,...
- takuita ja vaihtoja
Joo ja laitteet ja koneet kertakäyttösiä; "Tokkan laatua"
- cxxxxxxxxxxxxxx
Jos suklaa on kuukauden vanha ,ei se huonoa voi olla.
- loota94444
cxxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:
Jos suklaa on kuukauden vanha ,ei se huonoa voi olla.
sitä kuitenkin myytiin ilman minkäänlaisia alennuksia minun tietääkseni :)
- Anonyymi
cxxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:
Jos suklaa on kuukauden vanha ,ei se huonoa voi olla.
Niin. Ja kyläpelimannissa myydään vain vanhaa naista.
- Sekamelska
Suklaista en tiedä, mutta noin yleisesti liikkeessä kannattaisi edes hiukan siivota ja järjestellä hyllyjä. Epäsiisti kauppa.
- Faktatieto
Tää häiskä on 2 päivää ollu tet:issä kuulemma. Ei hommat oikee luistanu ja tuli tänne facebookkiin itkee. Mitä tulee epäsiistiin kauppaan niin jos olisit töissä siellä niin tietäisit miksi se on epäsiisti. Ja vanhoja tuotteita jää aina hyllyyn oli kauppa mikä tahansa (niitä kyllä aina poistellaan sieltä).
- ARTRSII"
Faktatieto kirjoitti:
Tää häiskä on 2 päivää ollu tet:issä kuulemma. Ei hommat oikee luistanu ja tuli tänne facebookkiin itkee. Mitä tulee epäsiistiin kauppaan niin jos olisit töissä siellä niin tietäisit miksi se on epäsiisti. Ja vanhoja tuotteita jää aina hyllyyn oli kauppa mikä tahansa (niitä kyllä aina poistellaan sieltä).
ja tämä "häiskä" sai potkut aivan ilman syytä.
- voi nolo sua
Voi poika reppana sentään :) Me kaikki oetaan sut kyllä nyt ihan tosissaan ja aletaan boikotoida Tokmannia :) :)
Aika vaikee on pitää liike siistin näköisenä kun tilaa on vähän ja tavaraa paljon. Ja asiakkaat itse usein nakkelevat tavarat miten sattuu katsottuaan niitä.- rrrooppe
no jos sun mielestä tokmannissa myydään laatutavaraa ni mee sinne sit ;)
- voi nolo sua
Voi sua, kun pitää käydä uhoamassa monella eri nimimerkillä ;)
Ja kyllä, käyn Tokmannilla edelleenkin. Olen ostanut sieltä paljon hyvää tavaraa laidasta laitaan. - T.E.T
Onko Miikak93 saanu uuden Tet-paikan?
Tietää mitä seuraavaksi haukutaan. - ja mull
myytihi likaaset käytetyt alushousut...
on kyll kestäneet
on se kokmäellä - Tok
Suklaassa on parasta ennen päiväys. Siis on tod.näk ihan syötävää, ja myyminen on sallittua. Eri asia jos olis käytettävä ennen.. Jos oot ostanut risat valot, olisit käynyt valittamassa, niin olisit saanut uudet tilalle (ellet ite niitä hajottanu). Tollasessa isossa kaupassa kaikkea voi huomata, jos töitäkin pitää keritä tehdä. Hyvin siellä on asiat kun et muuta valituksen aihetta keksinyt.
- rrjnegehui
Hihi... Kokemäen tokmanni iso =D (on niitä isompiakin) Mitä suklaaseen tulee, niin kannattaa varmistaa päiväys paketin takaa. ja tekniikkaa saaa kokeiltua myymälässä, kun kysyy myyjältä apua. JA tuotteen voi miltei aina vaihtaa ehjään. Paitsi alusvaatteet =)
- iiiiihihihihihi
Kyl niin taas ihmisiä provosoidaan.. :D täytyy oikein onnitella alottajaa, onnistuit hienosti!
- Styrox...
kortsuja ostin tusinan
sain halvalla - thyntjgnhg
minäki löysin kerran käytetyn anustapin pukukopin lattialta ja hinta oli 6,60€ oli kyllä pakko ottaa mukaan koska oli niin halpa
- stokka
kokemäen tokmanni on ihan paskapaikka kaikki sekaisin varkaiden paratiisi ja sitten se myymälä päälikkö on täysi natsi saisi hypätä jokeen koko ämmä.
- puhuja
Omien kokemusteni perusteella Kokemäen Tokmannilla on todennäköisimmin joku kivan oloinen kassahenkilö, kun vertaillaan käymiäni Tokmanneja. Toisaalta taas Huittisten ja Uudenkaupungin Tokmannit ovat sitten kokojensa puolesta semmoset, jonka puolesta niissä on kiva käydä. Huittisten myymälä tosin huomattavasti lähempänä. Harjavallan nykyinen Tokmanni on toki myös mukavan kokoinen, mutta Huittisten Tokmanni on tutumpi. Sieltä on paljon paremmin tottunut löytämään etsimät tuotteet oikeilta paikoilta. Tämmönen pieni selvitys joistain käymistäni Tokmanneista, kiinnosti ketään tai ei.
- Hidastelija
Se huivipää kassaneiti kun töissä kannattaa heti kääntyä takaisin tai saa tunnin katsella sitä pelleilyä kassalla. Onneksi ei ole usein töissä. Muuten hyvä kauppa.
- Hentun
Ei ole enää siellä töissä,nykyään katkoo kanojen kauloja HK:lla eurassa.
Voi kana parkoja... - Elluzz
Osa tuotteista on vanhoja joo mutta harva tuote on sellainen että päiväyksen umpeuduttua ei saisi enää syödä. Ja kyllä ne on yleensä tarjouksessakin vanhat. Itse ostin joskus Porin Tokkalta paljon vanhaksi menneitä nuudeleita 30 sentillä kappale. Oli tosi halpoja ja hyviä! Ja kokemäen Tokkalta ostanut kans usein tuotteita missä päiväys umpeutunut mutta laatu ollut hyvää ja hinta halpa. :) siellä on aina jotain tarjouksessa ja se on hyvä. Ja kyllä Kokemäellä tuollainen sekatavarakauppa varmasti kannattaa kun on täällä ainoa laatuaan!
Palvelu ollut mun mielestä ihan asiallista, mitä nyt pari kertaa tiukan näköinen vartijatäti lähtenyt seuraamaan koko kauppareissun ajan mutta työtään ne vaan tekee ja kai mä sit oon vaan niin epäilyttävän näköinen. :D- markorr
Itse sairastin pari vuotta sitten syövän jonka hoitojen seurauksena painoa lähti n.30kg, iho oli harmaankalpea, tukka lähti kulmakarvoja myöten ja oli jatkuva vahva kipulääkitys. Silloin myyjät ja vartijat seuras mua melkein joka kaupassa, monet kerrat käskettiin tyhjentää taskut ja epäiltiin varkaaksi. Kyllähän se silloin "vähän" vitutti mutta nyt kun katon tuon aikaisia kuvia niin en yhtään ihmettele, näytinhän silloin kieltämättä ihan narkkarilta. :D Usein kun syöpälääkkeiden reseptit löytyi multa taskusta ja kerroin mistä kyse niin myyjät ja vartijat ym. olivat kovin pahoillaan ja häpeissään... ei sitä aina voi tietää..
- stokka
siis tosiasiahan on että sieltä lähtee helvetisti tavaraa varkaille. salon pasilla taitaa olla vissiin vip kortti kun olen siellä käynyt niin aina se on siellä ja sirren sellainen laiha olisko etunimi markus?
- kanssaostaja
No nuo varkaudet taitaa olla kaupan ongelma, ei kaupunkilaisten? Ikävää tosin kaupalle, mutta mutta minkäs me muut sille voimme. Tietysti aina käräyttää voimme, jos näemme jonkun tunkevan tavaraa taskuun, mutta itsekään en mielummin juuri ko. herroja perääni halua...
- girjazdo
Hengaako näistä jompi kumpi myös kirjastossa harva se päivä? kiertää hyllyjä ja katselee ihmisiä, morjestaakin joskus. varsinkin nuoria naisasiakkaita tuijottaa pitkään... semmonen hoikka, ei kovin pitkä n.50-60v mies.
- Hentun
Kirjastossa hengaava on fireman...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083158Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun182041Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151840Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141585Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3991451Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t351351Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2191240- 171134
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631046Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin20980