Moottoripyöräjengien jäsenet vapautetaan armeijasta

laihapoikalukiossa

Näin meille sanottiin eilen kutsunnoissa: "Jos kulkee joku ball tai angels-liivi päällä tai kuuluu muuhun rikollisjärjestöön, ei oteta armeijaan."

Elikkä tässä sit helppo keino teille jotka ette millään tahdo armeijaan.

Tottapuhuen vaikuttaa minusta aika epäreilulta tuomita ketään tällaisten jäsenyyksien perusteella, jos ei kuitenkaan ole koskaan mitään rikosta tehnyt. Varmasti moni moottoripyöräharrastaja kuitenkin on maanpuolustustahtoinen henkilö.

2

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lutiii..

      kaverilta bandidos liivi päälle ja kutsuntaan ja punaset paperit käissä siviliin,, näin helppoa se on ja totta.

    • 1354 Tietopankki

      Ei tarvitse edes mitään liivejä. Jos on oikeasti pitkä rikoshistoria, niin armeijaan ei oteta. Jos on linnatuomi taustalla, niin tuskinpa armeijaan joudut.
      Tiedän tyyppejä jotka ovat istuneet jonkun lievän muutaman kuukauden tuomion avovankilassa josta kilikali jutusta, eikä ole inttiin huolittu. Vaikka joku näistä avovankila nuorukaisista olisi sinne halunnutkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      176
      9590
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4181
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3952
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      419
      3667
    5. 57
      3443
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      43
      2750
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2112
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1561
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1381
    Aihe