Halvat lennot Vietnamiin

Ajattelin, että kun noita lentoja tulee jokatapauksessa etsiskeltyä, niin voisin postata niitä samalla tänne. Kannustan muitakin lisäämään löytönsä tähän samaan ketjuun, josta ne on helppo löytää . Lähdetään liikkeelle tällaisella tarjouksella. Se on kyllä Tukholmasta, mutta ainakin Turun lähettyvillä asuville se on kelpo kenttä, miksei Helsingissä asuvallekin

Hanoi 6,545 kr
Ho Chi Minh City 6,795 kr

Villkor

Erbjudanden gäller endast vid boking online
Frånpriser tur & retur inklusive skatter och avgifter
Antal platser är begränsade
Boka t.o.m. 30 november 2011
Utresa t.o.m. 30 november 2011
Hemresa ej möjligt 1 - 15 januari 2012
Ytterligare villkor gäller, kontrollera villkoren när du gör din bokning

http://www1.qatarairways.com/se/se/special-offers.html
81132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lennot
680,12 €
680,12 €
hinta/henkilöHinta yhteensä, sis. verot 680,12 €
Meno - Tiistai 01 toukokuu, 2012

Mistä Mihin Lähtö Saapuminen Lento Lentoyhtiö
Helsinki
Suomi Paris Charles De Gaulle
Ranska 16:05 18:10 AY873 Finnair
Paris Charles De Gaulle
Ranska Ho Chi Minh City
Vietnam 23:20 16:15
2 touko VN2106 Vietnam Airlines Lentoyhtiö Air France
Lentoaika: 20t 10min

Vaihda meno päivää

Paluu - Keskiviikko 16 toukokuu, 2012

Mistä Mihin Lähtö Saapuminen Lento Lentoyhtiö
Ho Chi Minh City
Vietnam Frankfurt
Saksa 23:15 06:30
17 touko VN121 Vietnam Airlines
Frankfurt
Saksa Helsinki
Suomi 11:45
17 touko 15:10
17 touko AY822 Finnair
Lentoaika: 19t 55min

Vaihda paluu päivää
Vaihda meno ja paluu päivää

Äänestä

565,65€Kokonaishinta

Valitse

565,65€per aikuinen
.

.

Lentotiedot





Lähtö la 29. syys


20:25 Helsinki HEL

14:25 Hanoi HAN

1 välilasku 14h 0minlentoaika




LOT Polish Airlines 472 / 85


Perillä seuraavan vuorokauden puolella..
.

Paluu su 14. loka


23:25 Hanoi HAN

10:35 Helsinki HEL

1 välilasku 15h 10minlentoaika




LOT Polish Airlines 86 / 473


Perillä seuraavan vuorokauden puolella

Äänestä

Kannattaa laittaa tohon linkki mitä kautta on lennon löytänyt niin muutkin voivat löytää sen. Lentoyhtiö tai matkatoimisto.

Äänestä

Rehellisesti sanottuna, onkohan noissa postauksissa mitään järkeä? Perustelut:
- Jokainen osaa hakea lentoja netistä
- Suurimmalla osalla varausautomaateista on suunnilleen samat hinnat esim travelstart ja supersaver taitavat olla käytännössä samanhintaisia
- Jos itse olen etsimässä lentoa helmikuu-toukokuu välille ei noista teidän postauksista ole paljon hyötyä (ja mielellään suoraan HCM)
- Parempi antaa tieto muodossa: LOT tai Turkish on yleensä edullisempia kuin muuta eli tsekkaa ne
- Tai joku muu tuntemattomampi lippujen hankintareitti, kiitos

Esim. vaihtoehto lentotarjous Singaporeen 450 e Jetstar kuullostaisi paremmalta, kun vaan sattuisi tarjouksia kohdalle.

Ja mikään hinnoista ei nyt niin häkellyttävän edullinen ole, koska 830 eurolla löydät usein lentoja

Äänestä

Mielenkiintoinen avautuminen. Itse olen sitä mieltä, että tämä on huomattavasti kiinnostavampi aihe kuin keskustella esimerkiksi sadatta kertaa siitä onko Amaryllis resort lähellä kauppoja tai kuinka paljon silmälasien teettäminen maksaa. Meitä on niin moneksi ja annetaan vaan kaikkien kukkien kukkia.
Mitä tulee perusteluihisi, niin ne ovat melko puutteelliset. Jokainen osaa toki etsiä halvimmat lennot tietylle päivälle, kun mukaan otetaan aika ulottuvuus, niin asia onkin jo paljon työläämpi. On hieman eri asia etsiä lentoja vaihtoehtoisten matkustusajankohtien mukaan, koska lentojen hinnat vaihtelevat viikonpäivän ja myös kuukausien mukaan. Tämän säikeen tarkoituksena on vain jakaa jo tehtyä etsintätyötä muille ja helpottaa heidän etsintäänsä. Pyörää ei tarvitse keksiä uudestaan.
Ilmeisesti olet sama henkilö jonka kanssa olen aikaisemminkin keskustellut näistä asioista. Sulla on kummallinen käsitys siitä, että jos tieto ei hyödytä sinua, sillä ei ole mitään arvoa. Voi olla, että nämä tiedot eivät auta sinua löytämään halpaa lentoa helmikuulle, mutta jollekin muulle nämä tiedot voivat olla hyödyksi.
Jos olet nyreissäsi tästä valmismatka/omatoimimatkakeskustelusta, niin tätä säiettä ei todellakaan ole rajoitettu pelkkään omatoimimatkailuun. Tervetulleita ovat myös matkayhtiöiden äkkilähtötarjoukset.
Joillakin varausautomaateista voi olla samat hinnat. Käytän yhtenä automaattina http://www.halvatlennot.fi/ joka käy läpi yli sata matkailusivustoa mukaanlukien edellä mainitsemasi. Silti esim skytoursista löytyy toisinaan edullisempia lentoja, puhumattakaan lentoyhtiöiden tarjouksista, jotka eivät välttämättä näy kaikissa varausautomaateissa.
Lopuksi voisin vielä todeta, että 700 euroa 680 euroa ja 565 euroa ovat kaikki häkellyttävästi edullisempia kuin 830 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


happy_buddha kirjoitti:

Ajattelin, että kun noita lentoja tulee jokatapauksessa etsiskeltyä, niin voisin postata niitä samalla tänne. Kannustan muitakin lisäämään löytönsä tähän samaan ketjuun, josta ne on helppo löytää . Lähdetään liikkeelle tällaisella tarjouksella. Se on kyllä Tukholmasta, mutta ainakin Turun lähettyvillä asuville se on kelpo kenttä, miksei Helsingissä asuvallekin

Hanoi 6,545 kr
Ho Chi Minh City 6,795 kr

Villkor

Erbjudanden gäller endast vid boking online
Frånpriser tur & retur inklusive skatter och avgifter
Antal platser är begränsade
Boka t.o.m. 30 november 2011
Utresa t.o.m. 30 november 2011
Hemresa ej möjligt 1 - 15 januari 2012
Ytterligare villkor gäller, kontrollera villkoren när du gör din bokning

http://www1.qatarairways.com/se/se/special-offers.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu