Halvat lennot Vietnamiin

happy_buddha

Ajattelin, että kun noita lentoja tulee jokatapauksessa etsiskeltyä, niin voisin postata niitä samalla tänne. Kannustan muitakin lisäämään löytönsä tähän samaan ketjuun, josta ne on helppo löytää . Lähdetään liikkeelle tällaisella tarjouksella. Se on kyllä Tukholmasta, mutta ainakin Turun lähettyvillä asuville se on kelpo kenttä, miksei Helsingissä asuvallekin

Hanoi 6,545 kr
Ho Chi Minh City 6,795 kr

Villkor

Erbjudanden gäller endast vid boking online
Frånpriser tur & retur inklusive skatter och avgifter
Antal platser är begränsade
Boka t.o.m. 30 november 2011
Utresa t.o.m. 30 november 2011
Hemresa ej möjligt 1 - 15 januari 2012
Ytterligare villkor gäller, kontrollera villkoren när du gör din bokning

http://www1.qatarairways.com/se/se/special-offers.html

8

1023

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toukokuussa

      Lennot
      680,12 €
      680,12 €
      hinta/henkilöHinta yhteensä, sis. verot 680,12 €
      Meno - Tiistai 01 toukokuu, 2012

      Mistä Mihin Lähtö Saapuminen Lento Lentoyhtiö
      Helsinki
      Suomi Paris Charles De Gaulle
      Ranska 16:05 18:10 AY873 Finnair
      Paris Charles De Gaulle
      Ranska Ho Chi Minh City
      Vietnam 23:20 16:15
      2 touko VN2106 Vietnam Airlines Lentoyhtiö Air France
      Lentoaika: 20t 10min

      Vaihda meno päivää

      Paluu - Keskiviikko 16 toukokuu, 2012

      Mistä Mihin Lähtö Saapuminen Lento Lentoyhtiö
      Ho Chi Minh City
      Vietnam Frankfurt
      Saksa 23:15 06:30
      17 touko VN121 Vietnam Airlines
      Frankfurt
      Saksa Helsinki
      Suomi 11:45
      17 touko 15:10
      17 touko AY822 Finnair
      Lentoaika: 19t 55min

      Vaihda paluu päivää
      Vaihda meno ja paluu päivää

    • syys-lokakuussa

      565,65€Kokonaishinta

      Valitse

      565,65€per aikuinen
      .

      .

      Lentotiedot





      Lähtö la 29. syys


      20:25 Helsinki HEL

      14:25 Hanoi HAN

      1 välilasku 14h 0minlentoaika




      LOT Polish Airlines 472 / 85


      Perillä seuraavan vuorokauden puolella..
      .

      Paluu su 14. loka


      23:25 Hanoi HAN

      10:35 Helsinki HEL

      1 välilasku 15h 10minlentoaika




      LOT Polish Airlines 86 / 473


      Perillä seuraavan vuorokauden puolella

    • Kannattaa laittaa tohon linkki mitä kautta on lennon löytänyt niin muutkin voivat löytää sen. Lentoyhtiö tai matkatoimisto.

      • katjab

    • Turhaa tietoa?

      Rehellisesti sanottuna, onkohan noissa postauksissa mitään järkeä? Perustelut:
      - Jokainen osaa hakea lentoja netistä
      - Suurimmalla osalla varausautomaateista on suunnilleen samat hinnat esim travelstart ja supersaver taitavat olla käytännössä samanhintaisia
      - Jos itse olen etsimässä lentoa helmikuu-toukokuu välille ei noista teidän postauksista ole paljon hyötyä (ja mielellään suoraan HCM)
      - Parempi antaa tieto muodossa: LOT tai Turkish on yleensä edullisempia kuin muuta eli tsekkaa ne
      - Tai joku muu tuntemattomampi lippujen hankintareitti, kiitos

      Esim. vaihtoehto lentotarjous Singaporeen 450 e Jetstar kuullostaisi paremmalta, kun vaan sattuisi tarjouksia kohdalle.

      Ja mikään hinnoista ei nyt niin häkellyttävän edullinen ole, koska 830 eurolla löydät usein lentoja

    • Mielenkiintoinen avautuminen. Itse olen sitä mieltä, että tämä on huomattavasti kiinnostavampi aihe kuin keskustella esimerkiksi sadatta kertaa siitä onko Amaryllis resort lähellä kauppoja tai kuinka paljon silmälasien teettäminen maksaa. Meitä on niin moneksi ja annetaan vaan kaikkien kukkien kukkia.
      Mitä tulee perusteluihisi, niin ne ovat melko puutteelliset. Jokainen osaa toki etsiä halvimmat lennot tietylle päivälle, kun mukaan otetaan aika ulottuvuus, niin asia onkin jo paljon työläämpi. On hieman eri asia etsiä lentoja vaihtoehtoisten matkustusajankohtien mukaan, koska lentojen hinnat vaihtelevat viikonpäivän ja myös kuukausien mukaan. Tämän säikeen tarkoituksena on vain jakaa jo tehtyä etsintätyötä muille ja helpottaa heidän etsintäänsä. Pyörää ei tarvitse keksiä uudestaan.
      Ilmeisesti olet sama henkilö jonka kanssa olen aikaisemminkin keskustellut näistä asioista. Sulla on kummallinen käsitys siitä, että jos tieto ei hyödytä sinua, sillä ei ole mitään arvoa. Voi olla, että nämä tiedot eivät auta sinua löytämään halpaa lentoa helmikuulle, mutta jollekin muulle nämä tiedot voivat olla hyödyksi.
      Jos olet nyreissäsi tästä valmismatka/omatoimimatkakeskustelusta, niin tätä säiettä ei todellakaan ole rajoitettu pelkkään omatoimimatkailuun. Tervetulleita ovat myös matkayhtiöiden äkkilähtötarjoukset.
      Joillakin varausautomaateista voi olla samat hinnat. Käytän yhtenä automaattina http://www.halvatlennot.fi/ joka käy läpi yli sata matkailusivustoa mukaanlukien edellä mainitsemasi. Silti esim skytoursista löytyy toisinaan edullisempia lentoja, puhumattakaan lentoyhtiöiden tarjouksista, jotka eivät välttämättä näy kaikissa varausautomaateissa.
      Lopuksi voisin vielä todeta, että 700 euroa 680 euroa ja 565 euroa ovat kaikki häkellyttävästi edullisempia kuin 830 euroa.

      • linkkeli

        Hyviä linkkejä ja vinkkejä.
        Lisää vaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      220
      4239
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      69
      2735
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      393
      2421
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2353
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      42
      1629
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      541
      1371
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      96
      1324
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      57
      1320
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      76
      1301
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      125
      1186
    Aihe