Hei, osaisiko joku neuvoa Helsingissä (tai pääkaupunkiseudulla) asianajajaa joka ajaisi hylkäyspäätöksen kumoon hallinto-oikeudessa?
Vai kannattaako kokeilla ilman, palkkiot tuntuu olevan 500e ja ylöspäin joten turhauttaisi maksaa se jo päätöstä ei kumota.
Minulla on todisteita/sanottavaa jolla voin kumota kaikki hylkäyksen perustelut joten uskon voivani voittaa, mutta pelkään että he löytävät porsaanreiän tai sanon jotain väärin joka kusee kaiken, siksi olen harkinnut lakimies apua.
Aika harva tuntuu tuolla voittavan edes niistä jotka ovat 'oikeassa'.
Kiitos, ja toivottavasti saan vastauksia pian sillä mennyt jo 5pvä päätöksen saannista:)
Hallinto-oikeuteen valittaminen
epävarma
2
338
Vastaukset 2
- 7+16=jotain
Lakimies ottaa viissatasen jo siitä kun sanoo sulle päivää. Eli kallis juttu tiedossa jos otat lakimiehen hoitamaan asiaa. Koeta vain hoitaa homma itse, niin on paras.
Useista kokemuksista tiedän etteivät lakimiehet tunnu edes ymmärrävän aselaista mitään. Raha kyllä kelpaa. - lakimies peliin
Jos et ole aivan persaukinen, niin ota tietenkin se lakimies asiaa hoitamaan, kukaan ei mitään takeita lopputuloksesta anna, luultavasti viranomaiset ovat suhteesi kuitenkin oikeassa ja hylkäämispäätös on oikea ratkaisu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e107503Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410