Hei, osaisiko joku neuvoa Helsingissä (tai pääkaupunkiseudulla) asianajajaa joka ajaisi hylkäyspäätöksen kumoon hallinto-oikeudessa?
Vai kannattaako kokeilla ilman, palkkiot tuntuu olevan 500e ja ylöspäin joten turhauttaisi maksaa se jo päätöstä ei kumota.
Minulla on todisteita/sanottavaa jolla voin kumota kaikki hylkäyksen perustelut joten uskon voivani voittaa, mutta pelkään että he löytävät porsaanreiän tai sanon jotain väärin joka kusee kaiken, siksi olen harkinnut lakimies apua.
Aika harva tuntuu tuolla voittavan edes niistä jotka ovat 'oikeassa'.
Kiitos, ja toivottavasti saan vastauksia pian sillä mennyt jo 5pvä päätöksen saannista:)
Hallinto-oikeuteen valittaminen
epävarma
2
321
Vastaukset 2
- 7+16=jotain
Lakimies ottaa viissatasen jo siitä kun sanoo sulle päivää. Eli kallis juttu tiedossa jos otat lakimiehen hoitamaan asiaa. Koeta vain hoitaa homma itse, niin on paras.
Useista kokemuksista tiedän etteivät lakimiehet tunnu edes ymmärrävän aselaista mitään. Raha kyllä kelpaa. - lakimies peliin
Jos et ole aivan persaukinen, niin ota tietenkin se lakimies asiaa hoitamaan, kukaan ei mitään takeita lopputuloksesta anna, luultavasti viranomaiset ovat suhteesi kuitenkin oikeassa ja hylkäämispäätös on oikea ratkaisu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1521313Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1201069Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä33832Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215808En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58792- 64752
- 141734
- 46674
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57632Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss61581