Mitähän tulisi jos tekisi kaupungissa tuollaisen:

Pumppuhaulikon kanssa seisomassa keskellä tietä, kuten mökillä hirvestysaikaa, saattaa olla ihmisiä tiellä ladatun metsästyskiväärin kanssa, mutta niin tavallista toimintaa.

Kaupungissa, menisi seisomaan keskelle tietä pumppuhaulikon kanssa :D:D:
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

:D varmasti vähintään kolme partioo lisävarusteet päällä..

Eivät ota leikillä jos joku on kaupungissa pumppuhaulikon kanssa.

Äänestä

ei ole tasapuolista kohtelua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metsästysjarikos kirjoitti:

Pumppuhaulikon kanssa seisomassa keskellä tietä, kuten mökillä hirvestysaikaa, saattaa olla ihmisiä tiellä ladatun metsästyskiväärin kanssa, mutta niin tavallista toimintaa.

Kaupungissa, menisi seisomaan keskelle tietä pumppuhaulikon kanssa :D:D:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu