Onko kenelläkään kokemusta HEO:n lauluntekijä -linjalta. Millaista opetusta? Millainen on perusviikko? Opettajista? Ylipäätään asioita jotka tulevat mieleen, liittyen tohon lauluntekijä linjaan! Iso kiitos etukäteen vastauksista!
HEO LAULUNTEKIJÄ
6
1675
Vastaukset
- jahnura
Mulla eräs tuttu joka ko. linjan kävi ja hänen mukaansa koulutuksen arvo on lähinnä siinä, että siellä tulee paljon uusia kontakteja, joista myöhemmin voisi hyvinkin olla paljon hyötyä.
Oppimismielessä varmaan paljon palkitsevampi tapa saada sitä osaamistasoa kasvatettua, olisi hankkiutua jonkun jo pidemmälle ehtineen lauluntekijän (tai usean sellaisen) kanssa yhteistyöhön. Jos olet esim. hyvä säveltäjä, niin joku Lasse Wikman tai Samuli Koivulahti, voisi hyvinkin innostua tekemään oppimismielessä jotain yhdessä.
Tällä tavalla itse olen osaamistani pyrkinyt kartoittamaan, kasvattamaan ja kehittämään. - qwerty
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4494164#comment-53397460
kiinnostaisi tietää tuolla kyselin esim pääsykokeista ja tarviiko olla soittotaitoa- Martti Heikkilä
Ei tarvitse olla soittotaitoa.
- kroskkvi
kallis kurssi, rahojen keruu käy oppilailta. Soittotaito on kaikilla jo valmiina ennen kurssia, kun lauluntekijöitäovat
- Mukamuusikko1
jep, paska reissu, mutta tulipa tehtyä. mut toisaalta kaikki viihdealan jutut on yleensä jonkinlaista vedätystä...
- Mukavamuusikko1
Mut sekin "maksaa" että tekee itsekseen tosi kauan, eikä saa tekemisistään
palautetta? Tuolla käy kuitenkin alan yköstekijöit näköjään, ja ne kuuntelee
niitä omia biisei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657582Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432690- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu912240Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672075Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911097Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.681088