Työttömät saleille

Ainahan tekevälle töitä löytyy. Meillä halkokarillakin jo aikoinaan käytettiin työttömiä hiekkasäkin sijaisina. Orvot ja muutkin köyhät kyllä käy, kunhan ovat sopivan isoja.

Ei meiltä atleettisilta valtion eläkeläiseltä kato nää ideat heti lopu. Täytyykin laittaa Timolle sähköpostia asian tiimoilta.
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noin vähäjärkinen sopii mainiosti Soinin porukkaan!

Äänestä

Ei muuta sitten kuin viet työpaikkailmoituksen työkkäriin, niin se pääsee sekä työvoimahallinnon sivuille nettiin että ilmoitustaululle yhteystietoineen.

Äänestä

Vaihtelu palstan nimimerkissä virkistää.

Äänestä
  • se on ryypänny jo ainakin kaks pulloa kossua.

    Äänestä

  • ei ihme kirjoitti:

    se on ryypänny jo ainakin kaks pulloa kossua.

    ovat käytännössä tappaneet sen jo.

    Äänestä

Ressuparalla on aamulla norssin silmät. Kalamiehen ammattitauti nääs..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosirealisti kirjoitti:

Ainahan tekevälle töitä löytyy. Meillä halkokarillakin jo aikoinaan käytettiin työttömiä hiekkasäkin sijaisina. Orvot ja muutkin köyhät kyllä käy, kunhan ovat sopivan isoja.

Ei meiltä atleettisilta valtion eläkeläiseltä kato nää ideat heti lopu. Täytyykin laittaa Timolle sähköpostia asian tiimoilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu