Porin sosiaalitoimi / lastensuojelu

Onko Porin sosiaalitoimen lastensuojelussa virassa sukupuolisesti poikkeavia naisia? Mikäli on, eikö ole mahdollista että nämä henkilöt olisivat erityisen lojaaleja naishenkilöille eli ns. asiakkaillensa ja näin ollen esim lastensuojeluilmoituksien tutkinta olisi puolueellista ja että jotkin asiat jäisivät peräti tutkimattakin. Olisiko Porin johtavien virkamiesten syytä alkaa tutkimaan onko lakeja noudatettu ja onko lastensuojeluilmoitukset tutkittu asianmukaisesti.

12

779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anomus sinnesuntänne

      Ei tuollaista voi kukaan tietää mikä on kenenkin seksuaalisuus, ellei kyseinen henkilö kulje sateenkaarilippu otsassa ja ulvo käytävällä olevansa pelaavansa vastapuolen joukkueessa.Miten muka joku tuonkin tutkisi?

      Voi olla kyllä totta että sellainen henkilö voisi olla puolueellinen, mutta mitenkäs todistat.

      Tee joku anomus johonkin, tämä palsta on todellakin väärä paikka purnata.

      • perusteetonhuhu

        Kyllä tällä palstalla purnata voi.
        Tämä aatelinen vain vihjaili vailla todellisuuspohjaa. Se ei ole reilua.


    • Kokenut100

      Aina ne on naisten puolella!!!

    • Väärä-osoite

      Esimieheen ei kannata ottaa yhteyttä, eikä tälle palstalle.

      Kantelut Aviin
      [email protected]

    • PunapäinenPimu

      eräs psykologi on ainakin todella aktiivinen seksuaalisesti ;) asuu vähäraumalla, antaa kyllä mielellään pimpukkaa nuorille miehille

      • Vähärauma

        Totta, sellainen pieni perseinen ;)
        Taitaa vaan käyttää alle 30 v miehiä.


    • Päänaukoja

      Mikä on sukupuolisesta poikkeava nainen. Tarkoitetaanko tällä lesboja vai transseksuaaleja. Ja jos joku vaikka oliskin lesbo niin mitä se muka viranhoitoon vaikuttaa.

    • tarkoittaako_lagerpommi

      " sukupuolisesti poikkeavia naisia"

      Vuosien takaa nostit,
      Nyt kysynkin tarkoitatko tuolla sukupuolellisesti poikkeavia siten että löytyy naisen sukupuolielimien lisäksi miesten vehkeet samasta haarovälistä, vai miten tuo poikkeava naisesi pitäisi ymmärtää

      • wdwdwd

        Hän varmaan tarkoittaa ladyboyta. Heillä on naisen rinnat ja munat.
        Thaimaassa heitä on jonkinverran. Aloittaja on luultavasti siellä matkoilla ja erehtynyt samaan sänkyyn.
        Se on traumuattanut hänet kuvittelemaan kaikenlaista.


      • höpö-höpöä
        wdwdwd kirjoitti:

        Hän varmaan tarkoittaa ladyboyta. Heillä on naisen rinnat ja munat.
        Thaimaassa heitä on jonkinverran. Aloittaja on luultavasti siellä matkoilla ja erehtynyt samaan sänkyyn.
        Se on traumuattanut hänet kuvittelemaan kaikenlaista.

        "Heillä on naisen rinnat ja munat."
        -
        Oliskos kuvaa noista naisen munista?
        Eipä ole vielä meinaan vastaan tullut :D


      • Eihöåöhöpöä
        höpö-höpöä kirjoitti:

        "Heillä on naisen rinnat ja munat."
        -
        Oliskos kuvaa noista naisen munista?
        Eipä ole vielä meinaan vastaan tullut :D

        Katso thai-pornosivuja. Siellä niitä on näkynyt.
        Hae ladyboy.


    • ninko

      Onhan naisilla munat. Oikein sarjoissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      318
      11942
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      153
      11084
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      252
      6407
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      227
      5229
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      168
      3684
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3558
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2533
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2000
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1844
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1735
    Aihe