http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/118133-poliisi-hermostui-”ei-nain-miten-taman-saa-paahanne”
Oppikaa ja käyttäytykää muiden kulkijoiden kanssa paremmin!
Pyöräilijät
6
287
Vastaukset
- Paavalin pallit
Tätä on Haminassa sattunut ja paljon. Pyöräilijä kääntyy yllättäen suojatille suoraan auton eteen katsomatta lainkaan sivuilleen, tai vastaavasti ajaa suoraan läpi risteyksen.
Haminassa on useita kolmiolla varustettuja t-risteyksiä, joissa suoraan jatkuvan tien rinnalla kulkee jatkuva pyörätie. Näissä suoraan jatkuvissa ylityksissä pyöräilijällä on etuajo-oikeus. - N
Ajan sekä autoa että polkupyörää!. En ennen huomioinut autoilijana polkupyöräilijää tarpeeksi,ajoin risteyksissä huomioimatta juuri samaan suuntaan menevää polkupyöräilijää ja ajoin kerran yhden eteen onneksi ei sattunut mitään.KUN ALOIN ITSEKIN PYÖRÄILEMÄÄN HUOMASIN ETTÄ AINAKIN HAMINASSA ON TAPA RIKKOA POLKUPYÖRÄILIJÄN OIKEUKSIA!
- ontosion
Moottoriajoneuvolla on aina etuajo-oikeus. Lakien säätelijät siellä helsingissä saa kirjoitella ihan omiaan just niin paljon kun tykkää.
- ihmettelenpä vain
ontosion kirjoitti:
Moottoriajoneuvolla on aina etuajo-oikeus. Lakien säätelijät siellä helsingissä saa kirjoitella ihan omiaan just niin paljon kun tykkää.
On tuntunut jo kauan siltä että monilla haminalaisilla on ihan omat liikennesääntönsä ja tässähän sille jo saatiinkin vahvistus että näin todella on.
Mikä lie asennevamma näilläkin!?
- urheilija ???????
parhaita on ne jotka pyöräilevät maantiellä vaikka pyörätie kulkee vieressä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532607
- 1971880
- 701657
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91341- 721008
- 80998
- 95989
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190914- 67901