nielu kipee, joskus limaköntin tunnetta hengitystorvessa. ei kuumetta, ootteko tälläsis käyny lääkäris`? ilmeisesti kestää 2-3vk, auttasko antibioottit mitää`?
Vastaukset 3
- Tyrmistynyt äiti
Ei auta,kun kyseessä virusperäinen tauti.Itsekin nyt viikon kuumeessa ollut,jumalaton päänsärky alkaa heti aamusta jyskyttämään.Ei auta kuin aika,sano lääkäri! Ja olikin muuten kallis lausuma.Käytin itseäni ja poikaani yksityisellä lekurilla,kun meni hermot tähän kuumeeseen ja huonoon oloon.Pikaserppi poitsulta ja kehkojen kuuntelux2,korvien tsekkausx2,multa tarkisti nenäontelon ultralla..Ja se lysti verotti 185 ekeä! 1 8 5 euroa!! Jumankekka,meinasin tukehtua laskun maksuun!! Siinpä meni joulurahat,että terveisiä vaan kaikille:)
- meitä kynitään
Oho! Itse kävin saman rumban Diacorin yksityisellä niin veloitti minusta 43 eur. Sekin tuntui kipeästi kun loppujen lopuksi ei edes antanut mitään diagnoosia, määräsi vaan antibiootit.
- meitä kynitään
Nii joo, mulle ei kyllä tehty tota crp-testiä. Se varmaan sit makso. :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 551092
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t59874Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61691- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613