tuolla jossain oli gallup, et koska on viimeks harrastanu seksiä. Monilla ollut "pari köyhempää kautta" (tuttua!).
Kuinka usein harrastatte sooloseksiä, masturboitte, vai onko siihen mennyt jo maku, kun vuosia sitä samaa?
Olen itse nuori nainen ja puutteessa/seksittä tuntuu välillä, että sitä seksiä ajattelee koko ajan. melkonen runkkarihan siinä sitten... Säälittävää :(
Kuinka usein harrastatte sooloseksiä, masturboitte, vai onko siihen mennyt jo maku, kun vuosia sitä samaa?
Olen itse nuori nainen ja puutteessa/seksittä tuntuu välillä, että sitä seksiä ajattelee koko ajan. melkonen runkkarihan siinä sitten... Säälittävää :(
Vastaukset 10
Vanhimmat
Korkeintaan pari kertaa vuodessa. Ei oikein ole mun juttu.
Nainen 20v.
runkkaa enemmän tai tulee kiveskiertymä! niin minun isä sano
miten se kiveskiertymä ilmenee naisilla? :b
mielelläni vähän "kyytiä", miespuolinen kun olen :D
No, kiitos avuliaisuudesta. Kysymys ei ole, etteikö mulla ois mahdollisuutta fukbuddyyn... Ujona ihmisenä sellanen järjestely ei vaan toimi mulla, harmi sinänsä. Mitään moraalista paheksuttavaa siinä ei oo.
jonkun löytää, mutta miehelle se on eri juttu. Mutta samapa tuo, ei se seksi kaikista tärkein asia elämässä muutenkaan ole. Liikaa seksin ajattelu kerto ongelmasta jonkun muun asian kanssa.
mitä tarkotat tolla "liika seksin ajatteleminen kertoo muusta ongelmasta"? Mikä on liikaa?
Mulle seksuaaliset tarpeet on yhtä luonnollinen osa ihmistä kuin muutkin tarpeet. Sitten kun jonkin tarve jää tyydyttämättä, se korostuu. Yksin ollessa se on läheisyyden ja seksin tarve. Todennäköisesti, jos olisin nälässä, ajattelisin ruokaa liikaa.
mun mielestä seksiä ajatellaan lkiikaa:)
Kyllähän se on vähintään kerran päivässä purettava paineita tai ei pysty keskittymään mihinkään muuhun. Hommasta tullut ihan rutiinia, kun aina joutunut tekemään samaa. Hoitaa vain nopeasti homman alta pois ja alkaa tekemään muita juttuja.
-22v m
Leikkikalut avuks niin ei tunnu tylsältä. Voi sitä käsirautoja käyttää yksinäinenkin. Ja tottakai pitää pussit tyhjentää, se tuntuis aika sairaalta ilman. Tai miltä sinusta tuntuis käydä vessassa kolmen päivän välein? Se on melkeen sama kun 1-2 viikkoa ilman.