Kaksoset

MulkinOnSims

Olisko koodia jolla sais kaksoset? Kolmoseen, kiitos.

9

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AlSimhara

      Miksi et yksinkertaisesti hanki onnellisuuspisteillä saatavaa "hedelmöityshoidot" palkintoa. Kun tämän lisäksi vielä raskaana ollessaan simi kuuntelee lasten radiokanavaa ja katselee lastenohjelmia, mahdollisuus kaksosiin tai kolmosiin kasvaa huimasti.

      • Entäpä sukupuolet?

        Miten saisi myös kaksi eri sukupuoltaa olevat kaksoset/kolmoset? Ainakin tiedän, että pitää syödä kolme omenaa poikia varten sekä kolme vesimelonia tyttöjä varten.


      • MulkinOnSims

        Mmm, mut se toimii vaan jos molemmil vanhemmil on. Lapsen isä ei asu simini luona. Ja en muista monta onnellisuuspistettä sillä on, taisi olla vähä päälle 5000


    • AlSimhara
    • AlSimhara

      Heldelmöityshoidot ei tarvitse olla välttämättä molemmilla vanhemmilla. Toimii yhdelläkin.

      Jos ei siltikään tärppää, niin vaihda hetkellisesti taloutta ja käy pistämässä isällekkin se palkinto, vaikkei se olekaan välttämätöntä.Voit lisätä isän onnellisuuspisteitä seuraavasti:

      testingCheatsEnabled true

      ...sitten...

      aukaise toivepalkintovalikko ja paina pohjaan Ctrl -näppäin. Pidä tuo näppäin pohjassa, pistä hiiren osoitin tavoitepalkinto kirstun ja pistemäärän väliin ja klikkaa. Jos osoitin on oikeassa kohdassa, jokainen klikkaus lisää pistemäärää. Huomaat kyllä kun niin tapahtuu. Oikea kohta on enemmän kirstun puolella, kuin pistemäärän puolella.

    • Girahvi

      Mun legacyssä synty just kolmoset,
      joist yks on poika ja loput tyttöi.
      Äidill oli ainaki hedelmöityshoidot, mut ei ollu telkkarii, eikä radioo,
      enkä syöttäny niille mitään kaalia kummempaa.
      Jos joku taloudest on sairaalauralla tasol seittemän, nii
      voi ainaki vaikuttaa syntyvän vauvan sukupuoleen,
      mut sit se kai vaikuttaa kaikkiin vauvoihin.

      Legacyni:

      http://legacyblueshadow.blogspot.com

    • AlSimhara

      Se että on tuolla uralla uralla (taso: maailmankuulu kirurgi), ei tarkoista sitä että voi vaikuttaa vauvan sukupuoleen. Se tarkoitta sitä, että tuo lääkärin tekemä vauvan sukupuolen diagnosointi lukitsee tuon sukupuolen pelitiedostoissa, eli vauvasta tulee esim. poika jos lääkäri on niin sanonut ja tähän lukitukseen ei voi enää vaikuttaa hedelmillä.

      On kuitenkin poikkeus... Jos on varmaa että lapsia on tulossa enemmän kuin yksi, niin silloin tuo sukupuolilukitus vaikuttaa ainoastaan ensimmäiseen vauvaan ja muihin yhteen tai kahteen vauvaan voi yhä vaikuttaa hedelmillä. Tässä tapauksessa pitää vain syödä päinvastoin, eli jos molemmat vauvat on poikia, niin silloin vesimeloneja ja jos molemmat tyttöjä, niin silloin omenoita. Tästä yleensä seuraa eri sukupuolta olevat kaksoset. :-)

    • tiituuuuuuuu

      Jos haluu vaik tytön nii pitääks syödä kolme vesimeloonii sen yhdynnän jälkeen?

      • pupune------------

        Hedelmät syödään sitten kun raskaus on varmistunut. eli niihin aikoihin kun luetaan raskautta käsitteleväkirja ja käydään sairaalassa hakee terveysneuvontaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      95
      4711
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      231
      1913
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      78
      1492
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      323
      1100
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1080
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1079
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1037
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe