Erikoista että tälläkudella..

Että kukaan ei ole joutunut sääntörikkeen tai sopimusrikkeen takia ulos talosta. Aikaisempana kausina näitä on ollut ekaa kautta lukuun ottamatta, että joku on potkittu sääntörikkeen tai sopimusrikkeen takia ulos.

Keskeyttäneitäkin on vain Tiia joka oli ihan alussa.

Talossa kaikki on nyt myös kaikki alakupueräisiä. Ekaa kautta lukuun ottamatta on finaalissa ollut aina joku kesken kauden tullut.
769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei voi myöskään miinustella. Eihän tuolla olisi kukaan noista enää talossa jos miinustelijat olisivat saaneet asiasta päättää, sen sijaan talo olisi täynnä hissukoita, kuten Minna, Oscar, Tamer, Amanda, Veera..eikä olisi Nettakaan lähtenyt ulos.

Äänestä

´´eikä olisi Nettakaan lähtenyt ulos.´´

hyvä että Netta lähti eihän se muuta tehnyt kuin meikkasi vaan ja istui sohvalla!

Äänestä
  • Oli hyvä, että Netta lähti, mutta samalla oisi voineet lähteä myös Ben ja Tanjakin... Tanja alotti kiukuttelun heti suoran jälkeen...

    Äänestä

  • Juu, liian kauan istuskeli Netta meikkailemassa, lopputuloksena naamassa oli jo niin paljon pakkelia että alkoi näyttämään raskaan tunkkaiselta koko pärstä. Vähän meikattuna tai ihan ilmankin oli paljon nätimpi.

    Äänestä

´´Tanja alotti kiukuttelun heti suoran jälkeen...´´

niin aloitti koska Tanjalla on mielenterveysongelmia!!!

Äänestä

Ehkä se on se, että tänä vuonna ei ole otettu hirveästi uusia. Aiemmin porukkaa lähti ja tuli koko ajan. Ovat myös oppineet, että kannattaa olla hakemuksessa rehellinen eikä talossa kannata liikaa riehua.

Äänestä

Sebastianin olis saanut poistaa koska se on niin paljon rikkonut sääntöä tuotannosta puhuessaan ja tehtävät vaihtanut oman mielensä mukaisiksi ja osasta kieltäytynytkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikki alakuperäisiä kirjoitti:

Että kukaan ei ole joutunut sääntörikkeen tai sopimusrikkeen takia ulos talosta. Aikaisempana kausina näitä on ollut ekaa kautta lukuun ottamatta, että joku on potkittu sääntörikkeen tai sopimusrikkeen takia ulos.

Keskeyttäneitäkin on vain Tiia joka oli ihan alussa.

Talossa kaikki on nyt myös kaikki alakupueräisiä. Ekaa kautta lukuun ottamatta on finaalissa ollut aina joku kesken kauden tullut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu