Valintakoekutsussa sanottiin että julkaistaan viimeistään 29.11, mutta miten ne julkastaan? Tuleeko valintakokeen tulokset postissa? Muistaakseni koulun sivuille nimiä ei julkaista? Anteeks, odotan vaan vähän liikaa :)
turunAMKin valitut?
odotustaodotusta.
13151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Postissa tulee. Ainakin mulle tuli. :)
ÄÄ, en malta odottaa huomista :)
Ihan tuskaisena odottelen minäkin. Epäilin jo, että posti on hukannut kirjeeni. Mutta jos kaikille muillekaan Turkuun hakeneille ei ole vielä tullut kirjettä, niin ei kai sitten. Onko tämän vuoden pisterajoja julkaistu jo jossain?
Hmm. Itse odottelen siis kirjettä Lontooseen. Luulen että tänne menee pari päivää kauemmin.. Mutta älä nyt ihan toivoo hukkaan heitä :)
Mulle tuli kirje perjantaina. Ja Turkuun siis hain. Sekä pääsin. :)
Saako kysyä millä pisteillä pääsitte Turkuun sisää millekki alalle? :)
86 pistettä, sosiaaalan koulutukseen sosionomiksi. Alin pistemäärä, jolla pääsi sisään oli 77.
Onko kellään tietoa paljon oli pisteraja hoitotyön koulutusohjelmaan?
entäpä terkkarin ja radiografian? :p
Mulla oli ekana hakutoiveene sosiaalialan ko pisteitä sain 95.5 ja alin hyväksytty pistemäärä oli 77. Toisena mulla oli hoitotyön sv ja pisteitä sain 86 ja alin hyväksytty oli 82. Kolmantena radiografian ja sädehoidon ko pisteitä sain 86 ja alin hyväksytty oli 83. Kaikkiin olisin päässyt sisään. Sosionomiksi halusin ja sinne pääsin eli tavoite täytetty. Hain ekaakertaa, joten ihan kivasti meni noi pääsykokeet. Katoin, että kevään 2011 haussa alin hyväksytty pistemäärä Sosionomin koulutukseen oli 91 pistettä, joten noi sisäänpääsypisteet heittelee joka haussa. Onneksi olkoon kaikille sisäänpäässeille. Turussa nähdään Keltanokat!
Eikös oo joku sivu mist noi kaikki pisterajat näkee? Mutta miten pisteet menee ammattitutkinnolla AMK:hom hakeneilla? Ei samanlailla varmaan kun esim. lukion todistuksella???
Joo... Kyllä kaikkien hyväksyttyjen kirjeet tuli 25 pvä. Turku oli mulla se vika vaihtoehto, olisi pisteet kirkkaasti riittäneet, mutta meen eka sijalla olleeseen diakkiin.
onko mahiksii päästä viel turkuu jos on 11. varasijalla! Mitäs luulette? Ja siis hoitotyön sv kyseessä:)