P erkele näitä persuja
että näin taas
10136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos joku on homo, niin onko se persujen vika hölmö? Onko persut luvanneet, että saatte olla homoja ja tarviiko heiltä kysyä lupa, saako.? Onko se persujen vika jos vaikka joku sossu on homo? Onko persut jo Jumalan asemessa kun kaikki joittenkin mielestä on persujen asia.?
Mistä näitä tyhmiä persuja vaan riittää.
Persut ovat paljon viisaampia ja älykkäämpiä mita vassarit ja Demarit, että Silleen.
Kyllä käy kateeksi! Näillä älymystön edustajilla on paljon muutakin, mikä tekee heidät ylivertaisiksi muihin nähden.Nimittäin seteliselkäranka ja tikapuuhermosto.
Miljoonien vuosien evoluution tuloksena.
Milloinkahan Demarit pääsisi samalle tasolle kuin Persut lehdistössä?
Niih ja nyyh. Osa persuista on todellisia ammattiloukkaantujia, neitejä ja valitettavasti vielä hippusen yksinkertaisia.
Kadun ihan oikeasti, että äänestin persuja niin edellisissä kunnallisvaaleissa kuin eduskuntavaaleissakin.
No, kolmas kerta toden sanoo, en nimittäin aio enää äänestää, ketään.
Ei ole yksinkertaisesti ketä äänestäisi!
Tokkopa? Ei aina siltä vaikuta? Missä persujen vastuunkanto? Tällä palstalla, ainkin minulla on, vastauksissa persuilta, toivomista kielen käyttöön ja rivouksiin!
Persujen politiikka = asioista ymmärtämättömien paskanjauhantaa!
Niin, siinähän se on koko puolueen menestyksen tekijä.
Kun katsoo kuinka jotkut tälläkin palstalla palvoo Atro Hivrosta, ei jää epäselväksi mikä mekanismi tuota hullunmyllyä ajaa eteenpäin.
Keskustelu on aina hyvästä, mutta ennen kuin keskustelusta voi syntyä millään tasolla hedelmällinen, pitäisi ymmärtää edes ihan perusasiat.
Tuuli tuo, tuuli vie "politiikan lehdet"? Jopa Merivirta oikaisee "reilusti" kirjoituksiansa? Jopa pahoittelee sattunutta?
Olisiko muillakin aihetta samanlaiseen oikaisuun, sattuneista sanomisista ja virheistä, persut?
Ainakin "teräväpää" on jo niin j tehnyt, miksi sitten ei samaa tekisi "ruohonjuuri taso"?