Tiedän miten pääsee eroon huumeista

taipumaton

Kun vaan lopettaa. Kaikista riippuvaisuuksista pääsee eroon kun itse haluaa tehdä sen päätöksen. Näin kertoo itse pollesta eroon päässyt.. 5 v vetänyt. Subulaiset elkää vastatko. Se on ihan nössö ainen.

4

333

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • örh...

      Mä vedän vaan bentsoja. Tulee mukavan letkee olo.

    • prael

      riippuvuuden sanakirjamääritelmän mukaan et ollut tällöin riippuvainen mistään. fyysistä riippuvuutta en itse koskaan laskisi kovinkaa merkitykselliseksi puntaroidessa päihderiippuvuuden katkaisua. merkityksellisintä on todellakin halu lopettaa sekä kyky löytää elämällensä jotain inspiroivaa tekemistä kattoonsyljeskelyn ja säätämisen sijaan. muuten lopettamispäätös ei välttämättä säily pysyvänä.

      sinänsä tietysti epäilen että jauhat naiivissa viestissäsi paskaa, polleakaan kun ei suomessa pahemmin liiku. hyvä niin.

    • Huumeongelmainen

      Minä tiedän kanssa! Pääsen huumeista eroon erittäin helposti, mutta siitä seuraa sitten uusi huumeongelma; mistä sais lisää?

    • aerstdyfu

      HAJOS ^^ :DDDDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1593
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      956
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      305
      850
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      602
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe