Haapajärvelle kyytimiehet tässä

14-ääntä antoivat seuraavat valtuutetut, jotka jättivät avoimen valtakirjan selänteen kuntayhtymän toiminnoille:
Aittokoski Jari, Fält Markku, Kangasharju Seppo, Karsikas Juho, Kauranen Asko,Piippo Taimi, Rytkönen Marita(vara), Rapo Tarmo, Ryynänen Erkki, Savolainen Martti,Laurikkala Seppo (vara)Tikanmäki Jukka,Torssonen Asko ja Vuohtoniemi Timo.
24530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

jep,jep,

Äänestä

Siinä on lista ihmisistä joita arvostan...

Äänestä
  • Hahhah, voihan vinetto

    Äänestä

Ei kun puhelinnumeroita kehiin, niin jokikylänmies kuin arvostamasi valtuutetut.

Että on kyytejä Haapajärvelle.

Äänestä

Meinaako nuo kaikki muuttaa Haapajärvelle.
Tuossa porukassa on yksi nimi joko on pettymys koska arvostin häntä ihmisenä.
Jääkin kysymys miksi ?
Oman edunko tavoittelua ?

Äänestä
  • Aina se jossain kohtaa tulee ilmi että oma napa eli oma etu se on päällimmäisenä myöskin asioiden hoitamisessa. Ts. kaikki hyvin kun OMA LEHMÄ ON HYVIN OJASSA kuten meilläpäin bruukataan sanoa.

    Äänestä

Millähän ajatuksella nuo 14 haapajärvistä äänesti.
Oiskai heidän tilalleen ollut Pyhäjärvisiäkin.
Nuo nimet kyllä muistetaan.
Muistaahan Norjalaisetkin Quislingin hyvin.

Äänestä

Ka, kun ei nää kun yhden laisen maalauksen.
kuvataideopettajana toimii jukka t ja tuutorina tarmo r, molemmat auringonlaskun ratsastajia, martti s on kiltti mies köpöttelijä peräpään vahtija, taimi t tuskin muistaa kuin sen että kannataa aina kun A. kauranen esittää ja aittokoski tsemppaa perätuhdolla.

muut selänteelle äänensä antaneet eivät arvostaneet edes omia vanhempiaan tahi naapureitaan.

näitäkö te tuette?

Äänestä

Voi näitä raukkaparkoja ,luulisi hävettävän ,olla hammaspeikon talutus nuorassa.

Äänestä

Syyntakeettomia kaikki 14.

Äänestä

Pakko täältä sivusta kysyä että mikä hitto teitä Pyhäjärvisiä oikein viiraa? Siis täällä palstalla kirjoittelevia...

Äänestä
  • Tuodaan epäkohtia esille.
    Vanha Kremli yrittää vielä henkitoreissaan jyrätä kansaa alleen, ja sitä kritisoidaan ja ihan asiasta.

    Äänestä

  • Tämähän on itsekullekin sitä miksi sen ajattelee, toisille halpaa huvia, toisille halpaa ajanvietettä, toisille terapiaa paremman puutteessa ja toisille tosiasioiden aiheuttamaa paineiden purkamista.... eli kukin laillansa.

    Äänestä

Tänä iltana keskuskoululla klo 18.00. Piparia ja jouluglögiä.
Sinne kaikki kuulemaan, mitä kuuluu ja kuka käski.
kaupunginhallitus tiedottaa.

Äänestä

Onko Helge Herala paikalla?

Äänestä

siel on joku konsertti taas.

Äänestä
  • Kyytiä vaan mummot noilta isänniltä varaamaan ens vuonna.

    Äänestä

Haapjärvellä on voita.

Äänestä
  • käyttöön, kaikki samaan koneeseen.
    Matkankohde vois olla nivalan vara-laskupaikka.
    Eikö nuo jotenkin mahtuis samaan koneeseen, vaikka sylikkäin.

    Äänestä

Niin justiisa. Sinne vain koko sakki ja tikanmäki johtaa

Äänestä

muistatteko vielä ,mitäs sitä tulikaan sanottua ??Ettei kiire neuvotteluissa tuota tulosta,vaan mahalasku tehdään, tämä paljon puhuttu lentokenttäkö teetti tämän äkki liitos vouhotuksen KYSYMPÄ VAAN

Äänestä
  • Voita ja voita? kuka sitä haluaa hakkoo kaupasta ja sillä siisti sitä on. Viekee vötkylöille myös. Ovat muka jottain. Heh Heh.

    Äänestä

Toivottavasti kyseiset henkilöt ovat sitten tyytyväisiä mm. Selänteen erillaisiin palveluihin kun, jos niiden tarve omalle, sukulaisten tai ystävien kohdalle sattuu. Ettei vaan mene sitten valittamisen puolelle jos jokin homma ei toimi. Tai jos valittavat niin toivottavasti valittavat valtuustolle. Eli kannattaa muistaa mitä äänestysnappia itse painoi. Yleensähän tahtoo usein olla että vaikka itse päätöksiä tehdään niin silti ollaan vailla kaikkea mahdollista, mahdotonta ja jopa valitetaan...

Äänestä

Hyvää Joulua kaikille vinkujille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takapenkille vaan kirjoitti:

14-ääntä antoivat seuraavat valtuutetut, jotka jättivät avoimen valtakirjan selänteen kuntayhtymän toiminnoille:
Aittokoski Jari, Fält Markku, Kangasharju Seppo, Karsikas Juho, Kauranen Asko,Piippo Taimi, Rytkönen Marita(vara), Rapo Tarmo, Ryynänen Erkki, Savolainen Martti,Laurikkala Seppo (vara)Tikanmäki Jukka,Torssonen Asko ja Vuohtoniemi Timo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu