lastenhoitoa iltaisin ja viikonloppuisin?

ABCDEFGhijklmn

Hei !

Olen 15 vuotias reipas ja tunnollinen tyttö. Olisin kiinnostunut tekemään satunnaisia "lastenhoito keikkoja" eli jos vanhemmat tarvitsevat hoitajaa arki iltoina / viikonloppuisin niin voisin pientä palkkaa vastaan mielelläni tulla. Minulla ei siis mitään koulutusta ole, mutta olen tällä hetkellä päiväkodissa työharjoittelussa ja olen oikeasti kiinnostunut lastenhoidosta ja tähän mennessä ainakin kaikki on sujunut hyvin :) Osaisiko joku sanoa mitä kannattaisi tehdä? Viedä kaupan ilmoitustaululle lappu? vai onko esim. joku järjestö jonka kautta 15 vuotiaan olisi mahdollista saada kyseistä työtä ilman mitään koulutusta?

Kiitos avusta jo etukäteen !

mainitsen vielä, että hoidettavien lasten tulisi olla 3 vuotiaasta ylöspäin (olen nytten 3-4 vuotiaitten ryhmässä siellä päiväkodissa)

5

225

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 28
    • aloittaja^^

      juu kävin katsomassa, mutta siellä luki että pitäisi olla vähintään 16 vuotias :s

    • aloittajaaa

      ..pitää vielä mainita että sain täysin kiitettävän työtodituksen sieltä päiväkodista, jos se nyt jotain auttaisi :)

    • juusoeemeli

      Tältä palstalta on turha kysellä lastenhoitoa. Eihän me peräkammarin pojat olla saatu ikinä naistakaan joten ei meillä ole lapsiakaan.

    • .......

      Laita kaupan ilmoitustaululle lappu ja sitten voit ilmoitella myös uusimaassa ja vartissa. Itse olisin kiinostunut käyttämään lastenhoitopalvelua mutta lapseni ovat vielä liian nuoria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      139
      920
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      667
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      598
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      120
      590
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      542
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      63
      538
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      503
    9. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      498
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      25
      472
    Aihe