Voi vittu teidän kanssa! Hei kannattaa tutustua lestadiolaisuuteen ennen kuin menee arvosteleen. Uskovaiset ovat ihan samanlaisia ihmisiä vikoineen ja virheineen niin kuin kaikki muutkin, mutta että perusjuttuja on anteéksi antaminen ja muutenki sielulliset asiat, kaikki ovat ihan tavallisia ihmisiä.kukaan ei yritä esittää täydellistä, mutta tutustukaapa sielullisiinkin asioihin.
Ottakaa hei selvää!!!!!
FDSfdsff
280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
missä sijaitsee sielu?
Mikäli minä tuntisin tarvetta liittyä johonkin uskonlahkoon, se olisi ehdottomasti vanhoillislestadiolaisuus. He eivät yritä väenvängällä käännyttää.
Minä olen jopa käynyt vanhoillislestadiolaisten seuroissa, minua ei siellä yritetty käännyttää, uteliaita katseita sain osakseni punaisen hiuskuontaloni ja lävistettyjen korvieni ansiosta, mutta minua se ei haitannut.
Tapasin siellä myös nykyisen parhaan ystäväni.