huono näköisille?? Tietääkö kukaan, onko sellaista ??
Olis kiva kirjoitella vaikkapa jonkun sokean kanssa. jolla olis mahdollisuus kirjoittaa tietokoneen avulla.
Treffipalsta näkövammaisille tai
10
1740
Vastaukset
- näkövammmainen
Esim. linkissä olevaan lehteen voi käsittääkseni laittaa ilmaisen ilmoituksen, http://www.nkl.fi/fi/etusivu/airut Kokeileppas jos sieltä joku vastais :) Ja kyllähän nykyään on niin hyvät apuvälineet tietokoneille, että kirjoittaminen onnistuu kyllä :)
T:Näkövammainen- Anonyymi
Just joo :-) Itse olen sokea enkä kyllä laittas mihinkään lehteen mitään treffi-ilmoituksia, nehän on ikäloppujen muumioidem hommaa jostain 80 -luvulta :-) Ei nyt millään pahalla, mutta eihän nykypäivänä lehtiin laita treffi-ilmoituksia muut kuin vanhukset :-D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just joo :-) Itse olen sokea enkä kyllä laittas mihinkään lehteen mitään treffi-ilmoituksia, nehän on ikäloppujen muumioidem hommaa jostain 80 -luvulta :-) Ei nyt millään pahalla, mutta eihän nykypäivänä lehtiin laita treffi-ilmoituksia muut kuin vanhukset :-D
Onko sinulla sitten parempi ehdotus, miten näkövammainen löytäisi ystävän, jonka kanssa viestitellä tai vaikka treffata?
Jos teilaa toisen idean, niin kai silloin pitäisi osata ehdottaa parempaa keinoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sinulla sitten parempi ehdotus, miten näkövammainen löytäisi ystävän, jonka kanssa viestitellä tai vaikka treffata?
Jos teilaa toisen idean, niin kai silloin pitäisi osata ehdottaa parempaa keinoa.facebook, tinder, badoo, netti yleensä, näkövammaisten keskustelualueet, livenä tapaminen, harrastukset, liikunta, festarit, konsertit, jne jne. Ihan vastaavat tavat kuin näkevillä. Toki se on vaikeampaa kuin näkevillä, mutta ihan smat tavat näkövammasillakin on kuitenkin käytettävissä. Rohkeasti vain mukaan eikä jää vain odottelemaan ihmettä.
Mutta treffiilmoitustej laittaminen johonkin lehteen nyt on aivan meneen maailman juttuja eikä siihen ala kuin epätoivoiset vnhukset. Vaikka kuinka laittaisitkin ilmotuksetn lehteen niin kuvitteletko ihan tosissasi, että joku etenkään nuorempi niihin vastaisi sulle? Ei varmasti. Tuo on niiden ihmisten puhaa, joille netti on vieras ja joille chatti tarkottaa soittamista puhelimella johonkin puhelinchattinumeroon ja jotka tuijottavat teksti-tv:n treffiilmotuksia.
Sellainen ei toimi enää nykyään. Ja mitä edes kertoo ihmisestä joku lehden parin rivin ilmotus tyyliin "Yrjänä79v hake naista, soita numeroon xxx-xxxxx". Ei hirveesti kerro tuollainen kyseisestä ihmisestä.
- sellanen sokea
- Anonyymi
Rehellisesti en tiedä mutta olen itse näkövammainen nainen. Haluaisin löytää myös kumppanin. Olen 43 vuotias.
- Anonyymi
En suosittele täältä etsiä
Seuraa
- Anonyymi
Facebokissa on Näkövammaiset naamakirjailijat.- ryhmä. Ei ole kuitenkaan treffipalsta, mutta voihan sieltäkin juttuseuraa löytyä.
Tääl ois sinkku ja näkövammanen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574