Olette idiootteja.

Sepa12

Katsoin läpi tämän alkoholi palstan, ja alkoi suorilta vain vituttamaaan se että minkälaisia ääliöitä täällä käy. Ne jotka aidosti kertovat ongelmistaan saavat vain jonkun epäonnistujan toimesta vastaukseksi ''otas juopporetku taas viinaa, tai käyppä pilleripurkilla blaablaa..'' ja muutenkin muissakin kommenteissa haukutaan vain luuseriksi ja huonoksi ihmiseksi kun ei elämä ole mennyt putkeen. Se pistää vihaksi että joku jolla on oikeasti paha olla ja haluaa avautua siitä anonyyminä, ja saada ehkäpä apua samassa tilanteessa olevilta, joutuu kuitenkin kuulemaan haukkumista jota varmasti kuulee muutenkin tarpeeksi. Vois ihmiset miettiä mitä kirjoittelevat, koska varmasti moni on pahoittanut mielensä tollasten viestien takia ja eikä varmasti enään tule uudestaan kirjoittamaan mitään tälle roskapalstalle. Muutenkin Sheriffi vois keskittyä tekemään työnsä ja poistamaan nämä kaikki pikkulapsien tekemät ripulikakka aiheet, ja kehittää vaikka itse keskustelua ja pitää tasoa yllä. Ei anna hyvää kuvaa ainakaan mulle että aiheet jota kirjoittelet ovat lauseen mittasia ja aina sama ''selväpäivä'' aihe ilman mitään rakentavaa keskustelua.

12

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      Juu. Todettu on. Tässäkin ketjussa.

    • tåini&raithis

      Mitä muuta oletit puliukkopalstalta?

      • Anonyymi

        Viinaa koneeseen

        Kyllä se siitä!

        Näin neuvoo Manu


    • Anonyymi00024

      Silloin, kun tämä aloitus tehtiin, oli palstalla sentään vilkasta keskustelua. Virkaintoinen sheriffi sitä kyllä häiritsi parhaansa mukaan.

      Muistaako kukaan muu, millaista palstalla oli vuonna 2011 ja ennen sitä?

      • Anonyymi00025

        Se oli Kylmiksen kulta-aikaa, jolloin nobelanerkin meni vielä päähän ja 12 tölkistä oltiin jo aivan päissään. Luuli jo silloin olevansa huonossa kunnossa ja kuolevansa kohta, mutta näin jälkikäteen katsottuna Kylmis oli silloin elämänsä kunnossa.

        Palsta oli ajoittain kuin kauniit ja rohkeat ja Kylmiksen elämän käänteet saatiin melkein realiajassa tietoon. Ajoittain tosin palsta oli myös todella ahdasmielinen, ihan kuin lestadiolaisten seuroissa, kun ei saanut edes ryyppäämisestä puhua. Myös perceenhajun tuotteliain aikakausi oli näihin aikoihin, joka siis on kirjaillut alkuperäiset ripulitarinat silloin kun ne olivat vielä hauskoja.


    • Anonyymi00026

      Lol, 15 vuotta vanha aloitus. No se on kyllä aika asiaa. Itse teen täällä hauskoja ripulialoituksia ja joku Pirkkamies aina ilmiantaa ne.

      Asd

      • Anonyymi00027

        Pirkka vois vaihtaa kunnon olueeseen


      • Anonyymi00029
        Anonyymi00027 kirjoitti:

        Pirkka vois vaihtaa kunnon olueeseen

        Pirkkaukko on muuten nykyään ammattijuoppo ja asuu Tallinassa. On kasinoukkojen mannekiinina ja tekee aika isoa rahaa ryyppäämäällä. Tämä ammattijuopon ammattikunta ei ole kovin iso, mutta pirkkaukko onnistui tekemään siitä itsellensä ammatin. Hatun nosto!


    • Anonyymi00028

      Sanon teille alkoholistit: Juomisenne on typerää uhmaa ja hermoissanne on vikaa, samoin kuin tupakan polttajilla. Narkkarit kaiketi sama.

    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      280
      7337
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      41
      3816
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3418
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3117
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      111
      2795
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      30
      2559
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      48
      2463
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      52
      2216
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      1993
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      97
      1837
    Aihe