Örkkiriippuvuus

Ressu

Mulla on ollut pakollinen örkkiriippuvuus jo kohta puoli vuotta. En ole saanut käyttöjärjestelmää toimimaan kunnolla. Yhtään pankkilaskua en ole vielä tällä koneella maksanut, kun en ole uskaltanut. Päivittäin istun koneella, että mitä löytyy taas. Mutta nyt vähitellen tuntuu siltä, että tällä voisi jo jotain tehdäkin.
Alkuajoista lähtien minun nettikäyttäytyminen on ollut suunnilleen samanlaista. Minä alan epäilemään, että aloittelijan käyttöjärjestelmään lähetetään kaikkein eniten vakioiluohjelmia sun muuta.
Jotain kummaa tässä kaikessa on ollut. Enpä olisi ikinä konetta hankkinut jos olisin tiennyt tämän. Eli tämä kaikki ylimääräinen touhu on vienyt aikaani eli olen ollut varmaan nettiriippuvainenkin.
Vihdoin uskon, että voin alkaa työskentelyn tällä koneella. Mutta mitään en uskalla koneelle jättää vaan kaiken tallennan CD-levylle.

2

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hahahaha

      jaahas ,taas yks tommonen joka ei tunnu tajuuvan koneista mitään ja aattelee et onko riippuvainen...

    • mielipide

      ...enemmankin...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1496
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      218
      1108
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1106
    4. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      919
    5. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      234
      907
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      890
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      873
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      14
      750
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      747
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      31
      683
    Aihe