voiko minnkota sähkömoottorin rikiä helposti lyhentää kumiveneeseen sopivaksi? Veisi näin vähemmän säilytystilaa.
Minnkota
6
2357
Vastaukset
- heh64
Rikiputkihan on lasikuitua eli ottamalla siitä pätkän pois, saa sen lyhyemmäksi. Samalla joutuu tekemään sähkötöitä yläpäässä ja kiinnittämään yläpään uudelleen.
Onko homma sitten helppoa? En ole purkanut Minnkotaa, mutta en usko tehtävän olevan erityisen vaikea mikäli omistaa mitään työkaluja puukon ja kirveen lisäksi ja kohtuulliset kädentaidot. - Varo johtoja.
Mulla on joku sheigsbirin patriot merkkinen sähkömoottori, ja se oli niin pitkä, että kahva oli olkapään tasalla, kun en kehannu pohjakiviä kyntää, niin parin reissun jälkeen sahasin 30 senttiä yläpäästä pois, ja kelasin yläpään johdot kopan sisään rullalle.
Oli niin hankalat juotokset, etten niitä sulattanu, vaan putkea sahatessa halki ja poikki kiilain johdot sivuun, ettei rälläkkä niihin osu.-Siinä on ruostumaton rautaputki rikinä.
ja kyllä parani, vaikka takuu loppuikin. Ja hyvin työntää 5m puuvenettä. Akku vain pitää olla 100 amppeerinen vähintään, jo meinaa iltapäivän pelailla. - agfu nogart
Patriotit syö sähköä surkean potkurin takia. Minn kota menee tehokkaammin. Ajelin kesän patriotilla mutta täristi välillä sairaasti ja hajos lopulta käsiin.
- Minn kota takuu
Minn kota takuu ei toimi lähetin moottorin takuu kotjaukseen minnkotan maahantuojalle normarkille takasin tuli vastaus ei kuulu takuun piiriin muutama heinä oli joutunut normaalissa käytössä koneen sisään ja sitten ei enää takuuta ollukkaa että tämmönen on tämä normark:)
- Anonyymi
Pakki ei enää pelaa. Aika surkea paras olisi ollut polttomoottori konet kuin sähkö? Joka huuhaa valtaa alan kuin alan. Eu kohan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakki ei enää pelaa. Aika surkea paras olisi ollut polttomoottori konet kuin sähkö? Joka huuhaa valtaa alan kuin alan. Eu kohan
Mikä malli? Omani (7v) kiukutteli ajoittain, otin talvella auki, sisällä täys hävitys, vettä päässyt moottorin sisään. Helppo purkaa, tubessa ohjeet. Viidelläkympillä saa paketin, jossa uudet tiivisteet, laakerit ym prikat ja hiilet ja taas mentiin. Tosin konehan on azipodi eli pyörii ympäri, että sillä se pakki hoituu jos ei saa kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541363
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39946Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14610
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26598Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19570Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543